Veľa z Vás mi poslednú dobu písalo. Ako Vás ničia myšlienky. Ako sa neviete nájsť, blúdite a neviete, ako ďalej. Ako žijete v chaotickom materiálnom svete, kde si neprídete ako plnohodnotný človek. Dámy, je to v poriadku. Nechcem sa tu hrať na nijakého kazateľa, no chápem to, ako sa cítite. Myslím si, že každá jedna z nás už zažila obdobie, kedy sa cítila úplne zbytočná a nedôležitá. V dnešnej dobe sú na nás skutočne veľké nároky, život plynie rýchlejšie a my sa niekedy ani nestihneme obzrieť. Máme byť dokonalo sexi, múdre, vždy upravené a máme zarábať veľa. Musíme byť obľúbené a spĺňať isté kritéria.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

godandman.com

„V živote si musíme prejsť aj tými najhoršími chvíľami, aby sme tie príjemné nepovažovali za samozrejmé.“

Tak. Či súhlasíš alebo nie, vieš si predstaviť, že by všetko bolo neustále harmonické a dokonalé? Ver či nie, onedlho by ťa to prestalo baviť. To, čo sa nám stáva nás formuje. Učíme sa každý deň a je dôležité, aby sa nám stávali nepríjemné situácie, aby nás niekto sklamal a aby sme si uvedomili, že nekonáme dobre.

Je v poriadku, ak necítiš a nerobíš niektoré veci ako ostatní. Nemusíš ísť každý týždeň na párty, je v poriadku, ak nemáš priateľa. Je v poriadku, ak ťa niekto zradil. Je v poriadku, že chceš tráviť čas aj sama. Je v poriadku, že hľadáš samu seba a pracuješ na sebe každý deň. Nie si divná. Si iná.

Za to, ako sa cítime, môžu hlavne ľudia. Ľudia, ktorými sa obklopuješ. Ak sa denne stretávaš s ľuďmi, ktorých vlastne ani nemáš rada, sú egoistickí a majú vysoké nároky, nemôžeš sa čudovať, prečo sa cítiš zbytočná. S kým si, taká si. Vyberaj si ľudí vo svojom živote dôkladne. Ver, že to z veľkej časti ovplyvní to, ako budeš žiť.

flickr.com

Ak nepatríš do tejto doby, ako sama hovoríš, je to len dobré. Neprispôsobuj sa ľuďom, len aby si niekde zapadla. Buď s tými, ktorým nemusíš nič dokazovať a majú ťa radi takú, aká si v skutočnosti.

Naše šťastie pramení z toho, čo tvoríme a s kým sme. Život máš len jeden a preto ho nepremrhaj robením vecí, ktoré ťa nebavia a stretávaním sa s ľuďmi, ktorých nemáš rada. Tvoj čas je omnoho vzácnejší, než si myslíš.

Čítaj si svoju obľubenú knihu, choď do tej krajiny. Rob to, čo ťa napĺňa a robí šťastnou. Stretni sa s tými, ktorí ťa úprimne majú radi. Zažívaj. Spoznávaj. Objavuj.

Ty nie si nasilu iná.

Ty si iná.