Pexels/Maksim Goncharenok

Nespoznáš to hneď, nie je to vidieť na prvý pohľad. Keď sa však zadívaš bližšie, uvidíš ženu, ktorá noci preplače, dni prežije, neodvráva, poslušne plní rozkazy a spozoruješ, že jej oči stratili iskru.

Žena, ktorá je vo vzťahu nešťastná, je pravdepodobne s nesprávnym človekom. S mužom, ktorý ju nemiluje, ale len využíva. S mužom, ktorý jej už týždne nepovedal, ako ju ľúbi a čo pre neho znamená. S mužom, ktorý si ju neváži, nerešpektuje a nedôveruje jej tak, ako na začiatku.

Táto žena však môže byť nešťastná aj z toho, ako sa vzťah zmenil. Už nechodia na rande tak často, ako kedysi. Nedrží ju vonku za ruku ako vtedy, keď sa zoznámili. Nechodia spolu na výlety, no prežívajú stereotyp. Nerozprávajú sa do hĺbky, len o tých najnutnejších veciach.

Žena, ktorá je vo vzťahu nešťastná, sa môže cítiť veľmi stiesnene. Odísť len tak nemôže, pretože by opustila človeka, s ktorým žila roky a nič iné si nevie predstaviť. Ozvať sa nahlas nemôže, pretože by jej partner vyčítal, že je rozmaznaná, díva sa len na seba, nechápe jeho prácu, nevie byť trpezlivá a tak ďalej. TOTO však nie je láska.

Cítiť sa nešťastne vo vzťahu vôbec nie je správne. Vzťah by mal život obohacovať, rozveseľovať a mal by nás učiť, ako viac milovať. Partnera, no aj seba.

Keď sa cítiš s niekým nešťastne, pouvažuj o tom, či si v tom správnom vzťahu a so správnym mužom. Možno prídeš na to, že nie. Máte odlišné ciele, názory, predstavy o budúcnosti a vývoji vzťahu. Nešťastím to len začína, no ak by si tieto malé negatívne emócie ignorovala, neskôr by si bola vo vzťahu zúfalá, spútaná a odísť by bolo čoraz ťažšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating