Každá z nás má v živote chvíľu, keď sa cíti byť na dne. Keď sa jej zdá, že nič nemá zmysel a jej nálada prudko klesá. Až tak, že pomaly upadá do depresie. Skôr, ako úplne pohltí aj teba, skús sa držať týchto 3 rád, ktoré ti pomôžu pozbierať sa.

1. Nevzďaľuj sa od ľudí

Keď si na dne, najradšej by si si ľahla do postele a preplakala niekoľko nocí. Potom by si chodila bez duše a vyhýbala sa každému, len nech ti dajú všetci pokoj. Je v poriadku, keď si potrebuješ pocity a myšlienky utriediť v hlave, no čím dlhšie sa budeš vyhýbať ľuďom, tým horšie to s tebou bude.

Potrebuješ sa niekomu vyrozprávať, potrebuješ, aby ti niekto poradil a podal pomocnú ruku. Nedištancuj sa od priateľov či rodiny na dlhšie, ako je to naozaj potrebné. Nehnevaj sa na nich, ak ti budú chcieť pomôcť, dovoľ im to.

2. Zdravé telo, zdravá myseľ

O tom, že v zdravom tele žije zdravý duch, už dávno vieš. Tvoje myšlienky a náladu ovplyvňujú aj veci, o ktorých by si si to nemyslela. Zdravá strava je pre tvoje telo prospešná, pri nezdravej sa budeš cítiť ešte viac unavene.

Navyše, stačí chvíľka pohybu počas dňa a hneď sa tvoja myseľ dostane na iný level. Preležať celý čas v posteli ti nebude dobré k ničomu. Choď na prechádzku alebo si zacvičiť. Hormóny ti pomôžu zabudnúť na všetko zlé a vylepšia ti náladu.

3. Sprav si radosť

Určite máš v živote niečo, po čom dlhšie túžiš – či už je to materiálna vec alebo nejaký zážitok. Možno si myslíš, že v takýchto chvíľach na to nie je správny čas, no opak je pravdou! Ak si spravíš radosť, tvoja myseľ a srdce pocítia tú radosť, že sa ti splnilo niečo, na čo si dlhšie myslela.

Každá maličkosť, ktorá by ťa mohla potešiť spraví veľký krok k tomu, aby sa tvoja nálada vrátila späť do normálu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.