česká učiteľka Andrea

Česká učiteľka na TikToku pobláznila internet. Jej dcéra začína dostávať v škole naozajstné hodnotenia v podobe čísel. Kolegyňa teda rodičom rozoslala e-mail, v ktorom sa ich snažila upozorniť na to, aby boli na svoje deti mierni. A ovplyvnila tým hádam celé Česko a Slovensko. 

Originalita vládne svetu

Andreu Nguyen možno poznáš pod menom, ktorým sa prezentuje na sociálnych sieťach – @andrejkajulie. Na TikToku ju sleduje už skoro 519-tisíc fanúšikov a na Instagrame to je už skoro 93-tisíc. 

Ide o učiteľku na gymnáziu a influencerku, ktorá sa svojou tvorbou snaží ovplyvňovať nielen mladých ľudí, ale aj svojich kolegov. Tým dáva nápady na to, ako moderne, efektívnejšie a zábavnejšie vyučovať.

česká učiteľka Andrea Nguyen
zdroj: Instagram/andrejkajulie

Fanúšikom sa zverila aj so svojím ťažkým životným osudom. Ešte ako tínedžerka otehotnela a odsťahovala sa od rodičov. Potom si ale zvládla usporiadať rodinu a život bez pomoci iných. Pred niekoľkými mesiacmi sa vydala za Vietnamca a iba prednedávnom sa im narodilo spoločné dieťatko. A za ten čas sa už stihla zmieriť aj s rodičmi.

Česká učiteľka pobláznila internet

Krásna mladá učiteľka to všetko zvládla a dnes z nej je šťastná žena. Jej dcéra aktuálne chodí do prvej triedy a list, ktorý jej poslala kolegyňa nedojal iba ju samotnú, ale aj iných českých či slovenských influencerov, ktorí jej video zdieľali odušu. V súčasnosti má na TikToku neuveriteľných 1,6 miliónov pozretí.

„Práve mi prišla správa od pani učiteľky, triednej pani učiteľky, mojej dcéry. A normálne sa mi chce plakať a chce sa mi výskať radosťou, že konečne sú tu, medzi nami i učitelia, ktorí proste vedia,“ začala česká učiteľka vo videu.

česká učiteľka Andrea Nguyen
zdroj: Instagram/andrejkajulie

„Milí rodičia. Už čoskoro začnú vaše deti dostávať všetky známky,“ začala citovať email. „Doteraz to boli iba jednotky, jedna mínus, maximálne dvojka,“ vysvetlila.

„Viem, že by ste chceli, aby sa im darilo čo najlepšie, ale prosím pamätajte, že medzi žiakmi sedí aj umelec, ktorý nepotrebuje vedieť matematiku. Budúci podnikateľ, ktorého nezaujíma prvouka alebo angličtina. Je tam športovec, pre ktorého fyzická kondícia je dôležitejšia ako český jazyk. Je tu budúci lekár, ktorý možno nemá výtvarné cítenie,“ cituje ďalej.

„Keď vaše dieťa dostane lepšie známky, výborne. A ak nie, prosím, neberte im ich sebavedomie a dôstojnosť. Povedzte im, že je to v poriadku. Že je to len známka. V živote ich čakajú omnoho dôležitejšie veci. Povedzte im, že bez ohľadu na to akú známku dostanú, milujete ich a nebudete ich súdiť,“ dodala Andrea.

česká učiteľka Andrea s rodinou
zdroj: Instagram/andrejkajulie

„Keď to urobíte, sledujte, ako vaše dieťa v budúcnosti dobyje svet. Jedna písomka alebo zlá známka nevezmú ich talenty a sny. Prosím, nemyslite si, že doktori a inžinieri sú jediní šťastní ľudia na svete,“ rozplakala sa a dodala, že má zimomriavky.

„Mňa to dojalo, pretože čítam to ako mama, ale vlastne aj ako učiteľka,“ priznala Andrea na záver. Jej dcéra pritom nechodí na žiadnu drahú, luxusnú súkromnú školu, ale na štátnu, ktorú navštevuje väčšina detí.

@andrejkajulie

♬ původní zvuk – Andrea Nguyen

Zdroj: TikTok/andrejkajulie

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife