Typy rodičov

Nezáleží na tom, či máš alebo nemáš vlastné deti. V obchodoch, reštauráciách či v parku určite stretávaš rôzne typy rodičov. Niektorí sú úplne v poriadku, iní sú trochu otravní a miestami nám až lezú na nervy. A oni si to pritom vôbec ani neuvedomujú.

Samozrejme, že je na každom rodičovi, akým spôsobom vychováva svoje deti, no niektoré metódy sa ostatným ľuďom v okolí nemusia až tak pozdávať. A netreba tiež zabúdať na to, že na verejnosti nie ste sami, prispôsobujte tomu svoje správanie. Predídete tak zbytočným nezhodám.

Ktoré typy rodičov sú podľa teba na verejnosti najhoršie?

Nič svojim deťom nedovolia

Najradšej by ich držali v zlatej klietke, pretože sa boja, aby sa im náhodou nič nestalo. Nechcú ich púšťať na hojdačky alebo aby sa hrali s inými deťmi. Ich názor neobmäkčí ani plač, ktorý sa často ozýva na míle ďaleko. Prehnaná starostlivosť môže napokon spôsobiť to, že deti nebudú samostatné.

Tvária sa, že všetko je len o nich

Všade boli, všetko videli a všetko vedia najlepšie. Dokážu si poradiť v každej situácii a radi o tom dávajú vedieť. Čím hlasnejšie, tým lepšie. Je pre nich dôležité, aby sa to ku každému dostalo. Niekedy si zase myslia, že sú na danom mieste sami, a tak môžu robiť, čo sa im zachce. Neberú ohľad na ostatných. 

Rodičia a bábätko
zdroj: Pexels/Katie E

Za každú cenu musia mať pravdu

S predošlým bodom úzko súvisí aj tento. Sú typy rodičov, ktorí sa budú hádať za vlastnú pravdu aj v prípade, že ju nemajú. Oni však nedokážu priznať, že by sa mohli mýliť, pretože si myslia, že všetko vedia. Ostatných ľudí poučujú a snažia sa im podsúvať svoje názory aj napriek tomu, že s nimi nesúhlasia.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife