unsplash.com

Každá z nás túži spoznať človeka, s ktorým by mala jedinečné puto. Puto, ktoré by bolo tak silné, až by vydržalo dokonca života. Avšak, predtým než si nájdeme tú svoju spriaznenú dušu musíme prejsť skúsenosťami.

Láska je krásna, no niekedy priveľmi bolestivá.

Ten sladký sen, v ktorom snívame, že nájdeme niekoho špeciálneho, s kým by sme mohli prežiť svoj život. Šťastie je to, keď máš po svojom boku človeka, s ktorým môžeš zdieľať i tie najdivnejšie myšlienky. Spolu sa úprimne smiať na veciach, pričom druhí ľudia na vás nechápavo pozerajú.

Chceš byť s niekym, kto by sa s tebou dal odhodlal ku všetkému. Niekto, s kým by ste si boli tak podobní, no predsa odlišní. Navzájom sa dopĺňali. Musíš byť trpezlivá. Príde.

zdroj: unsp­lash.com

Predtým než stretneš svoju spriaznenú dušu, zažiješ tieto typy lásky :

1. Prvá láska

Zvyčajne po skončení vzťahu s našou prvou láskou prežívame bolestivé obdobie. Je to tvoja prvá láska, nemáš žiadne skúsenosti. Si totálne pobláznená, nevieš kde si nechala svoju hlavu. Sama nevieš ako to ďalej bude pokračovať. Miluješ ho z celého svojho srdca, nikdy si necítila nič také krásne. Keď je po tvojom boku, nič ti nechýba. Keď nie je pri tebe, nevieš sa naňho dočkať.
Prvá láska nevydrží nastálo. Vznikla pobláznením, bez zmýšľania.
A tak s prvou láskou prichádza i prvá lekcia.

2. Toxická láska

Ďalší typ lásky, ktorá dlho nevydrží. Myslela si, že si stretla dokonalého človeka. Ľahko si sa doňho zaľúbila. Nevidela si jeho nedokonalosti, iba tie jeho pozitíva. Príliš si si ho zidealizovala, sama seba si presvedčila o tom, že je to ten pravý.
Po čase si už konečne zistila, kto sa ukrýva pod tou maskou. Bola si zaslepená jeho šarmom, spôsobom s akým s tebou manipuloval. Potom, čo otvoríš oči, sa ti rozplynú všetky ideály o tvojom milom.
Nevyčítaj si to. Bohužiaľ veľa ľudí na vlastnej koži prežilo tento typ lásky.

3. Ochranca pred krutosťou tohto sveta

V živote každého človeka sa objavia pasáže, kedy už nevládze ísť ďalej. Cíti sa prázdno, utrápene, cíti sa akoby bol celý svet proti nemu. Potrebuje niekoho, kto by ho podporil a ochránil. Vtedy zvykne do nášho života vstúpiť tento typ lásky.

Ponúkne ti bezpečné miesto, kde sa môžeš ukryť a cítiť sa bezpečne. Prežiješ s ním lásku založenú na rešpekte a dobrote. Vážiš si, to čo ti ponúka, tú lásku s ktorou ťa obklopuje. Po čase však zisťuješ, že mu túto láska nedokážeš na oplátku vrátiť. Uchýlila si sa k nemu, pretože si bola slabá a potrebovala si niekoho, pri kom by si päť svoju silu získala späť. Obaja si uvedomíte, že ste urobili obrovský krok vedľa. Necítite k sebe skutočné city. Potrebovala si ochrancu, a on sa dobrovoľne ponúkol.
Dohodnete sa a obaja to skončíte, pretože vám to nefunguje.

4. Smršť

Možno si sa už zmierila s myšlienkou, že nikdy nespoznáš svoju pravú láska. Vtedy prichádza do tvojho života tento typ lásky. Zaklope na tvoje dvere, keď to najmenej očakávaš. Zmetie ťa z cesty. Prebúdza v tebe vášeň, ukazuje ti stránku života, o akej si ani len nesnívala.

Všetky tie šialené historky a neuveriteľné zážitky, o ktorých len čítaš alebo vidíš vo filmoch prežívaš už aj ty. Všetky tie romantické gestá a tá vášeň, ktorú spolu prežívate ťa donúti si myslieť, že si konečne našla niekoho, s kým prežiješ zvyšok svojho života.
Bohužiaľ, tento typ lásky ako rýchlo a nečakane sa objavil, tak aj zmizne. Zostaneš zmätená a cítiš sa tak vyprahnuto. Opäť si začneš myslieť, že spriaznená duša neexistuje

Táto smutná skúsenosť donúti väčšinu ľudí sa už úplne vzdať. .. toto je ten dôvod, prečo si nenájdu lásku svojho života

5. Pravá, nehynúca láska

Tí ktorí sa nevzdali, neprestali veriť na pravú lásku ju aj nakoniec stretnú. Stretnú niekoho, pri kom je to úplne iné. Cítia, že je to spriaznená duša.
Niekto stretne svoju spriaznenú dušu o rok, niekto o 10 rokov. Príde avšak potom, čo človek opäť otvorí svoje zatvrdnuté srdce, aby mohol okúsiť lásku.

Pravá láska ti ukáže, to čo ti neukázali tvoje predchádzajúce typy lások. Ukáže ti, čo je to čistá a nekonečná láska.

zdroj: pinterest.com

Vždy tu bude pri tebe stáť, keď budeš mať problémy. Vždy tu bude pre teba. Pretože medzi sebou máte nekonečné puto. Je to láska, ktorú si si vysnívala, a je tvoja.

zdroj:iheartintelligence.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating