V snahe skrášliť sa sme schopné podstúpiť naozaj čokoľvek. Mala by si však rozlišovať medzi tým, čo ti naozaj môže pomôcť a naopak, čo už je škodlivé. Nie každý internetový trend treba vyskúšať. 

Týchto 7 beauty trendov a kozmetických procedúr by si zo svojho života mala radšej vynechať. Aj keď si to nemyslíš, môžeš si tak poškodiť a zničiť svoju pleť. A to by si určite nechcela.

Domáca maska s kurkumou

O kurkume sa hovorí ako o zázračnej potravine, no radšej by si mala ostať pri tom, že ju zješ a nie, že si z nej urobíš masku na tvár. V niektorých prípadoch ti po nej môže ostať žltá alebo oranžová tvár a tohto sfarbenia sa nezbavíš tak ľahko. Nehovoriac o tom, že ak máš citlivú pleť, môžu ti ju takáto domáca maska pekne podráždiť.

Domáci peeling na ruky

Ak si vyrábame domáci peeling napríklad na ruky, jeho hlavnou zložkou je často sóda bikarbóna. Tá je účinným pomocníkom pri pálení záhy alebo pri upratovaní, no na pokožku by si si ju nemala dávať. Môže ti ju zbytočne vysušiť a poškodiť kožnú bariéru, takže budeš mať problém udržať svoje ruky (alebo inú časť tela) hydratované.

Kokosový olej namiesto krému

O kokosovom oleji sa kedysi hovorilo ako o zázraku. Na varenie alebo pečenie si ho pokojne dopraj, no buď opatrná pri jeho nanášaní na pleť. Môže byť vysoko komedogénny, čo znamená, že upcháva póry, z čoho vznikajú vyrážky. Samozrejme, že každá pleť je iná a niekomu škodiť nemusí, no netreba to riskovať.

Citrón na rozžiarenie pleti

Ak chceš dodať svojej pleti tvoju žiarivosti, určite si sa neraz stretla s odporúčaniami použiť citrónovú šťavu. V žiadnom prípade by si to nemala robiť. Keďže citrón je veľmi kyslý, môže narušiť pH tvojej pleti a poškodiť celú kožnú bariéru. Radšej používaj kozmetiku určenú na svoj typ pleti a nevymýšľaj nič podobné.

Zubná pasta na zbavenie vyrážok

Trik, ktorý vyskúšala asi každá z nás. Keď si na vyrážku nanesieš zubnú pastu, tá ju vysuší a ty sa jej napríklad počas noci zbavíš. Fungovať to možno môže, ale zubná pasta vysuší aj tvoju pleť. Nehovoriac o tom, že väčšina zubných pást obsahuje SLS (Sodium lauryl sulfate), ktorý by si si na pleť nemala dať.

Odličovacie obrúsky

Pre mnohé ženy must-have kozmetickej taštičky, najmä na cestách. Nie všetky však dokážu naozaj odlíčiť. Maximálne ti podráždia pleť tým, ako si nimi budeš drhnúť tvár. A nezabúdajme ani na fakt, koľko zbytočného odpadu vďaka nim vyprodukuješ.

Domáci balzam na pery z voskových pasteliek

Určite si na YouTube niekedy videla video, ako si môžeš jednoducho vyrobiť domáci lesk alebo balzam na pery. Stačí zohriať kokosový olej (prípadne iný olej alebo vosk) a pridať klasické farebné voskovky, s ktorými sme si v škole kreslili.

Síce vzniknú pekne pigmentované balzamy, no určite sama tušíš, že niečo takéto by si si na svoje pery nemala dávať. Takýto domáci balzam ti ich môže podráždiť a hojenie bude trvať dlhšie než samotná výroba.

K tejto téme sa na svojom Instagrame vyjadrila aj beauty vlogerka Katy. Keďže je vyštudovaná chemička, do zloženia produktov sa vyzná oveľa viac než my, preto by si si jej rady mala vziať k srdcu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.