Žena sa usmieva v bazéne

Už vieš, ako bude vyzerať tvoja letná dovolenka? Ešte predtým, ako na ňu vyrazíš, je dobré stihnúť niekoľko vecí. Predídeš tak komplikáciám a budeš mať istotu, že si svoje voľno môžeš naplno užiť. Vieš, čo všetko by si mala stihnúť?

Vybrali sme 8 tých najdôležitejších vecí a činností. Naozaj to nepodceňuj a čo najskôr sa do toho pusti.

Skontroluj svoju finančnú situáciu

Máš vôbec dostatok úspor? Pozri sa na svoj bankový zostatok, aby si vedela, koľko si môžeš dovoliť utratiť. Možno zistíš, že ti niečo ešte chýba, a tak sa budeš musieť v práci alebo na brigáde snažiť o trochu viac.

Zisti si niečo aj o možnostiach platby a výberu hotovosti v destinácii. Ak plánuješ využiť platobné karty, uistite sa, že sú platné a aktivované pre medzinárodné použitie.

Vyrieš administratívne záležitosti

Skontroluj platnosť svojho pasu a vízové požiadavky pre cestu do konkrétnej destinácie. Ak je potrebné, obnov svoj pas alebo vybav si víza vopred, aby si mala všetko pripravené pred odchodom. Nezabudni si kúpiť cestovné poistenie a skontroluj, či nepotrebuješ aj nejaké špeciálne očkovanie.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Zisti, ako to je s internetom

Ak cestuješ niekam ďalej, nebolo by veľmi výhodné používať roaming u svojho operátora, pretože to býva pomerne drahé. S Wi-Fi tiež nemôžeš stopercentne počítať. Preto si zisti, aké možnosti ponúka lokálny operátor a či si môžeš kúpiť SIM kartu s dátami. Vďaka tomu budeš mať internet kdekoľvek. Pozor ale aj na špekulantov, nedávno na to doplatila aj speváčka a herečka Mamba Dasha.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife