Riešenie na všetky problémy. Najlepší priateľ človeka. Terapia. A mnoho ďalších prívlastkov môžeme pripísať nášmu zázračnému elixíru – káve. Mnoho z nás si nedokáže predstaviť čo len jeden deň bez kofeínu. Ani ja som si nedokázala predstaviť vzdať sa kávy, no môj žalúdok ma presvedčil.

zdroj: unsplash.com

A vďaka tomu ti môžem priniesť týchto 6 vecí, ktoré sa začnú diať. 🙂

  1. Rána budeš nenávidieť – Poznáš to. Ráno vstaneš, čaká ťa náročný deň. Každého koho stretneš by si najradšej zabila a tak len čakáš, kedy ti v kaviarni prinesú tvoje espresso, ktoré zmení tvoj pohľad na svet o 180 stupňov. Avšak keď prestaneš piť kávu, rána sa stanú tvojimi najväčšími nepriateľmi a budeš preklínať samú seba.
  2. Bolesť hlavy – Možno si si nikdy nepriznala svoju závislosť na káve. Pravda je však, že ak piješ každý deň viac ako šálku kávy – si závislou. Preto, ak prestaneš piť kávu bolesti hlavy ťa budú sprevádzať neustále. Bude to príšerná bolesť, ktorú buď vydržíš, alebo bolesť utíšiš poriadnou dávkou kofeínu.zdroj:unsplash.com
  3. Zlepší sa ti spánok. – Asi očakávanou reakciou tela na to, že nemá kofeín je spánok. Akonáhle som si ľahla, zaspala som.Takto som už dlho vyspatá nebola. Hoci prvý týždeň som bola ráno skutočne rozbitá, nasledujúce rána,keď som sa prebudila som dokázala normálne fungovať a dokonca som stihla viac vecí.
  4. Pleť. – Naozaj nečakané bolo, ako sa moja pleť vyrovnávala. Približne po mesiaci, čo som prestala piť kávu sa na mojej pleti neobjavilo takmer žiadne akné. Moja pleť sa začala očisťovať a hoci nemôžem povedať že teraz mám pleť bez jediného akné, rozdiel je viditeľný a teraz som so svojou pleťou spokojná.
  5. Kofeín vs. alkohol. – Čas pri kávičke, ktorý si trávila so svojimi kamarátkami si začneš nahrádzať niečím iným. A čím iným ako pohárom víno či poldecákom poriadnej borovičky. To, že si teraz všetko preberala pri káve sa nezmení, zmení sa len nápoj alebo ak chceš, zámienka stretnutia s kamoškami.
  6. (NE)ušetríš!– Ak si si myslela že ušetríš, tak si na omyle. Hoc ušetríš to euro dvadsať za rannú kávu, energia ti bude chýbať a tak si kúpiš čokoládu,ktorá ti aj tak nenahradí tú chuť a postupne zistíš, že si si v jeden deň okrem 3bitu kúpila aj mars a ešte aj snicers. A ak si to nenahradíš čokoládou, tak ak pojdeš večer na vínko, určite neskončíš len pri jednom poháriku.zdroj:unspash.com

A na záver? Oplatí sa nepiť kávu? Tak to si už zváž sama či chceš mať peknú čistú pleť a všetko postíhať alebo radšej si dáš kávu a ušetríš si bolesti hlavy aj peniaze.

Ja si však myslím, že pokiaľ si dáš jednu kávu denne nespravíš nič zlé. Tak ženy moje, pozdvihnime šálky a majme krajšie rána 🙂

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.