Niektoré veci nás v živote nevyčerpávajú len fyzicky, ale najmä psychicky. Určité veci, situácie a ľudia sa dajú eliminovať pokiaľ nás stresujú, no niektoré nie. Treba si dopriať aj relax a uvoľniť sa od hektického života.

1. Si často podráždená

Na skoro všetko reaguješ nepríjemne, neusmievaš sa, ledva komunikuješ s okolitým svetom a všetko ťa dokáže veľmi ľahko vytočiť.

2. Si demotivovaná robiť veci, ktoré obyčajne robievaš s radosťou

Je milión maličkostí, ktoré cez deň spravíš, ktorými samú seba potešíš, či už to je káva s kamoškou, fitko, pozretie si obľúbeného seriálu. Na nič z toho nemáš chuť a ani ťa nenapadne ich robiť.

3. Cítiš sa prázdna, nič v tvojom živote nedáva momentálne zmysel

Nič ťa nenapĺňa, nemáš chuť tráviť čas s ľuďmi, ktorí sú ti najbližší. Väčšinu dní tráviš sama doma alebo v práci a spoločnosti sa vyhýbaš najlepšie ako vieš.

4. Máš problémy so spánkom

Nedá sa ti zaspať, lebo máš priveľa myšlienok v hlave, v noci sa budíš a celé dni sa cítiš unavená a nevyspatá. Spánok je veľmi dôležitý pre normálne existovanie, musíš si dať pauzu, oddýchnuť si a hlavne sa poriadne vyspať.

5. Na všetko sa pozeráš z negatívnej stránky

Chýba ti pozitívna energia, všetko vidíš až príliš čierno. Vo veľa veciach prehliadaš to dobré a skôr sa sústredíš na to zlé.

Ak si sa našla aspoň v zopár znakoch, dopraj si oddych. Či už doma pri telke, vo wellnesse, s kamarátmi. Vypni hlavu od starostí, od stresujúcich vecí a mysli pozitívne, pretože aj v zlých momentoch sa dajú nájsť pozitívne drobnosti.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.