unsplash.com

Móda bola od nepamäti dôležitou súčasťou našich životov. V minulosti charakterizovala spoločenské postavenie, bola znakom bohatstva i moci. Dnes patrí medzi najdiskutovanejšie témy nie len vo virtuálnom prostredí, ale aj v tlači či v televízii. U nás dám, no i u pánov sa stala prostriedkom vyjadrovania svojich názorov a pohľadov na svet. Na internete nájdeme nespočetné množstvo článkov, v ktorých nám poradia čo nosiť a čo je naopak nesprávnou voľbou.

My ti  prinášame trochu iný pohľad na vec, aby sme si pripomenuli, že móda je len obyčajné slovo, kým mu TY nedáš opodstatnenie.

1. So svojím outfitom sa zaoberáme zbytočne dlho

My ženy sme schopné stráviť hodiny pred preplneným šatníkom s hundraním, že si opäť nemáme čo obliecť. Rovnako dlhý čas dokážeme venovať podrobnému skúmaniu každého detailu pred zrkadlom. Nikdy nie sme spokojné a stále by sme niečo zmenili. Často je však najlepšou voľbou práve tá prvá, keď nám náš “módny inštinkt“ napovie, v čom vyzeráme najlepšie. Preto daj na tvoju intuíciu, aby si na výslednom outfite nenapáchala viac škody ako úžitku.

2. Plávame s prúdom

Každý občas potrebuje radu odborníka a samozrejme nie je zlé, ak si necháme vnuknúť pár tipov od ostrieľaných módnych kritikov. Problém nastáva, keď pri tom potláčame svoju vlastnú kreativitu. Náš štýl by mal prezentovať našu osobnosť, mal by byť špecifický. Nabudúce skús  namiesto hľadania inšpirácie zapojiť svoju tvorivosť.

3. Nosíme veci, ktoré nám nesedia

Mnohé z nás si kupujú nové kúsky do svojho šatníka s predsavzatím, že do nich schudnú. Toto nie je práve najvhodnejší prístup. Veľkosť by sme mali voliť takú, akú práve potrebujeme. Je veľmi dôležité, aby si sa vo svojom oblečení cítila sebavedomo a hlavne pohodlne, pretože krása a šarm sú odrazom i  našich vnútorných pocitov.

4. Podliehame trendom Fast Fashion

Fast Fashion je móda založená na najnovších trendoch. Uprednostňujeme teda oblečenie, ktoré je vyrábané v enormných množstvách v krajinách ako Bangladéš. Tieto produkty o niekoľko mesiacov  upadnú do zabudnutia  alebo po krátkom čase skončia v odpadkovom koši. O fatálnych následkoch fast fashion na našu planétu radšej pomlčíme.

5. Chýba nám nadčasové oblečenie

Isté trendy sú nesmrteľné. Existujú nadčasové kúsky, ktoré by nemali chýbať v šatníku žiadnej ženy. Vďaka týmto všemožne kombinovateľným druhom oblečenia máš  veľa možností ako vyzerať za každých okolností výborne, aj keď zmysel pre módu nepatrí práve k tvojím prednostiam.

Keď budeš najbližšie rozmýšľať čo si obliecť, spomeň si, že móda je v podstate druh umenia a všetko je to len otázka vkusu. A pamätaj aj na slová najväčšej módnej návrhárky všetkých čias Coco Chanel: „Nerobím módu, ja som móda.“

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieSom_fashionista