Pexels/cottonbro

Hovorí sa, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš. Niekedy si však nedáme povedať, nepoučíme sa z vlastných chýb a dáme mužovi ešte jednu šancu. Ak nás raz muž podvedie, naša dôvera dostane poriadnu facku.

Keď sa vkradne nevera do vzťahu, vznikajú veľké problémy. Niektoré páry to ukončujú hneď, iné sa môžu snažiť o nápravu. Ak patríš do druhej skupiny a chcela by si to s ním ešte skúsiť, najskôr skús odpovedať na týchto 5 otázok. Tie ti pomôžu nájsť odpoveď na to, či máš svojmu nevernému partnerovi naozaj odpustiť.

Nezabudni byť k sebe naozaj úprimná a nehľadaj odpovede, ktoré si myslíš, že sú správne, ale zameraj sa na to, ako to skutočne cítiš.

Prečo sa chceš k nemu vrátiť?

Stále ho miluješ? Máte spolu deti? Bojíš sa single života? Nájdi ten skutočný dôvod. To, že ste spolu prežili niekoľko rokov nie je ani zďaleka dôvodom, prečo by ste v tom mali pokračovať. Neostávaj s ním len preto, že si si zvykla na takýto vzťah a bojíš sa, že by si zrazu ostala sama. Takýto život ti neprinesie žiadnu radosť.

Bola to jednorazovka alebo išlo o opakovanú neveru?

Ak išlo len o skrat a bolo to len raz, dá sa to odpustiť oveľa ľahšie než v prípade opakovanej a dlhodobej nevery. Žiadaj od neho odpovede a dôvody, prečo to urobil. Chýbalo mu niečo vo vzťahu alebo išlo o preskočenie iskry? S kým ťa vôbec podviedol? Ak mu máš dať druhú šancu, na tieto otázky by si mala poznať odpoveď.

Máš istotu, že to neurobí znovu?

Zvykne sa hovoriť, že ak muž podviedol raz, urobí to znovu. Nejde ale o žiadne pravidlo, preto si musíš sama odpovedať, či to podľa teba urobí znova. Ak máte vo vzťahu problémy a neklape vám to, je to naozaj pravdepodobné. Ak mu nedokážeš na 100 % veriť, radšej to nesiľ, lebo by si sa mohla opäť nepekne popáliť.

Myslíš si, že mu budeš môcť znovu dôverovať?

Odpustiť sa dá, no zabudnúť nie. Myslíš si, že táto nevera ovplyvní váš vzťah natoľko, že budeš ešte schopná partnerovi dôverovať? Ak si myslíš že nie, do vzťahu sa ani nepúšťaj. Neustále by si si namýšľala, že má zase nejakú inú a žila by si v neistote, ktorá by ťa zvnútra zožierala. Takáto paranoja je po nevere naozaj bežná a bez dôvery ju neprekonáte. 

Snaží sa váš vzťah dať naozaj dokopy?

Ako sa po nevere zachoval tvoj partner? To by ti tiež mohlo pomôcť pri rozhodovaní. Mrzí ho to a snaží sa teraz sekať dobrotu? Robí všetko pre to, aby svoje správanie odčinil alebo sa správa rovnako ako doteraz? Na prehnané snaženie sa môžeš vykašľať, to sa skôr či neskôr pominie. Musíš však vidieť skutočný záujem partnera o to, aby bolo medzi vami zase všetko v poriadku.

Ak už poznáš odpovede na tieto otázky, ty sama musíš cítiť a vedieť, čo je správne. Rozhoduj sa srdcom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating