pexels.com

Pre mnohých z nás je nájsť svoju spriaznenú dušu to najpodstatnejšie v živote. Nájsť „toho pravého/tú pravú“, „svoju polovičku“, „šťastný koniec“, či „spriaznenú dušu“ je o to špeciálnejšie o čo ťažšia je cesta ako s k tomu dopracovať. Toto je 11 znakov, ktoré nasvedčujú, že máš po svojom boku toho, s kým prežiješ svoj rozprávkový koniec.

1. Rešpektujete navzájom svoje odlišnosti a názory

Spriaznené duše často zdieľajú podobné názory, vtedy si obaja povedia, že sú pre seba stvorení. To ale neznamená, že veci, v ktorých sa líšime musia byť vo vzťahu prekážkou. Môžeme ich brať ako príležitosť alebo výzvu.

2. Rozumiete si aj bez slov

Spriaznené duše si vďaka svojmu vzájomnému spojeniu rozumejú aj bez slov. Stačí pár pohľadov či nevinných úsmevov a presne viete, čo si ten druhý myslí. V tom je čaro spriaznených duší.

3. Spriaznená duša = najlepší priateľ navždy

Vôbec sa nevylučuje, že najlepší priateľ a spriaznená duša sú jedna a tá istá osoba. Hovorí sa, že je veľkou šancou k úspešnému vzťahu, ak dvaja budujú najprv iba blízke priateľstvo a na tom postavia základy svojho romantického vzťahu. Bola či nebola tvoja spriaznená duša niekedy tvojim najbližším priateľom, je veľká šanca, že ním teraz je.

zdroj: pexels.com

4. Rovnaké názory na spoločnú budúcnosť

To, že si tvoj partner predstavuje s tebou takú istú budúcnosť ako aj ty s ním, je viditeľným znakom, že je to láska tvojho života. Je to jeden z najdôležitejších znakov. Často sa pri intímnych vzťahoch používa pojem „fáza svadobnej cesty“, nie je však vhodný používať v súvislosti so spriaznenými dušami, pretože isté pocity jednoducho len tak nezmiznú a nevyblednú, ako sa to deje vo vzťahoch, ktoré stroskotajú.

5. Byť spolu v realite znamená byť (takmer) vždy od seba

Všetci vieme, že čas o samote je veľmi potrebný – v tomto dokážu spriaznené duše nájsť dokonalú rovnováhu. Ak je dôvera vo vzťahu dobre zakotvená, stráviť čas oddelene sa nevidí ako problém. Ako bolo uvedené vyššie, je aj tvojim najlepším priateľom, čo je veľkou výhodou vzťahu. Vedieť tráviť voľný čas oddelene je veľkým triumfom.

6. Nebojíte sa byť sami sebou

Je veľká pravdepodobnosť, že si svoju spriaznenú dušu nenašla hneď v prvom človeku, s ktorým si chodila. Nevadí. Ak áno, klobúk dole. Pamätáš si, aké to bolo trápne a divné, keď ste sa jeden pred druhým zo strachu, že sa nebudete páčiť, hrali na niečo, čo nie ste? Spriaznené duše sa jeden pred druhým nehanbia, nič neskrývajú, nie sú v rozpakoch, ak majú ukázať svoju pravú tvár – a tá druhá strana ich preto miluje.

7. Má zmysel za vzťah bojovať

Žiadny vzťah nie je dokonalý a ani ten medzi spriaznenými dušami. Prídu nedorozumenia a hádky, budete medzi sebou bojovať, objaví sa mnoho výziev, ktoré budete musieť prekonať. Vy však viete, že to všetko prekonáte. Lebo kým jeden za druhého bojujete, všetko má zmysel.

zdroj: unsplash.com

8.  Jeden druhého posúvate ďalej

Ak partnera stále podporuješ a motivuješ ísť ďalej, nemôže si priať väčšiu odovzdanosť. Pretože ti nie len dopraje a teší sa z tvojich úspechov, ale aj posúva tvoj potenciál na vyššiu úroveň, lebo vie, že to dokážeš. A pokojne to vykričí celému svetu.

9. Nedostatky a kvality toho druhého sú známe a plne akceptované

Je viac než isté, že vie o tvojich chybách a akceptuje ich, aj keď sa ich možno stále bojíš priznať a ukázať svetu. To ale neznamená, že by si sa s ním o nich nemala otvorene porozprávať. Nemali by byť vo vzťahu pre teba bariérou alebo záťažou.

10. Silná intuícia

Toto sa týka ešte počiatku nie až tak veľmi intímneho vzťahu. Ľudia, ktorí zažili lásku na prvý pohľad potvrdzujú, že cítia silnú dôveru a súdržnosť voči človeku, aj keď ho nepoznajú až tak dobre. Niekedy to na začiatku proste cítiš a vieš, že to je správne. Ak si jedna z tých šťastných, je to závideniahodné!

11. S ním zabudneš na to zlé

Ťažký deň v práci? Niekto ťa nedocenil, tak ako si očakávala? Niekto sa na teba škaredo pozrel? Ak máš vedľa seba človeka, s ktorým to cítiš na „šťastne až do smrti“, takéto veci ti nemôžu pokaziť náladu. Lebo on tie zlé pocity vymaže. Dá preč.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating