Photo by Gregory Hayes on Unsplash.com

Máš pocit, že nikto okolo teba si nevšíma, aká si smutná? Ak áno, možno svoj smútok len dobre maskuješ.

Tu nájdeš znaky, ktoré ti povedia, že to tak naozaj je:

 1. Používaš humor na to, aby si zakryla svoju bolesť. Vytváraš vtipy o tom, ako nemáš žiadnych priateľov, ale nikto si neuvedomuje, že hovoríš vážne. Vždy sa pri tom smeješ.
 2. Vymýšľaš si výhovorky zakaždým, keď sa na teba ľudia opýtajú. Jednoducho povieš, že si vystresovaná alebo príliš unavená. Ešte sa nenašiel človek, ktorému by si povedala pravdu.
 3. Dávaš len malé znamenia. Nikomu nepovieš, že trpíš depresiou, ale všetko o tom hovorí. Zverejňuješ články o zlomenom srdci, počúvaš smutné pesničky a tráviš čas sama.
 4. Si v zdravom vzťahu. Ak máš vzťah, ktorý je zdravý a tvoj partner je šťastný, druhí ľudia nemajú dôvod ťa podozrievať, že si nešťastná.
 5. Nikomu nehovoríš svoje emócie. Píšeš svojim priateľom dlhé textové správy, ale pred ich odoslaním ich vymažeš. Píšeš poéziu o smútku, ale nikdy ju neuverejníš. Máš svoje pocity iba pre seba.
  zdroj: Photo by Ryan Moreno on Unsplash.com
 6. Nosíš falošný úsmev. Nechceš na seba upozorňovať, chceš len zapadnúť. Preto vždy predstieraš, že si šťastná.
 7. Meníš často svoj štýl. Nepáči sa ti stereotyp a rada experimentuješ. Nosíš oblečenie svetlých farieb a tvoje vlasy majú každý týždeň nový strih. Spôsob, akým vyzeráš zvonku však nezodpovedá tomu, ako sa cítiš.
 8. Keď si online, tak vyzeráš šťastne. Postuješ nádherné fotky a píšeš statusy o tom, aká si šťastná, že môžeš mať okolo seba takých skvelých ľudí. No to, že si šťastná na internete, neznamená, že si šťastná aj v realite.
 9. Odmietaš navštíviť terapeuta. Vieš, že potrebuješ jedno sedenie. Vieš, že ti to pomôže. No nemáš čas a ani vôľu na to, aby si ho skutočne navštívila.
 10. Plačeš osamote. Keď sa ti stane na verejnosti niečo, kvôli čomu by si plakala, nájdeš si osamelé miesto. Tvoji známi tak nezbadajú rozdiel.
 11. Vždy radšej pomôžeš druhým. Dokonca aj keď máš pri sebe blízkeho priateľa, nepovieš mu o svojich problémoch. Najprv vypočuješ jeho a pomôžeš mu. A potom, keď príde rad na teba, už o tom nechceš hovoriť.

Zdroj: thoughtcatalog.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife