Vzťahová situácia, ktorá sa medzi ľuďmi objavuje čoraz častejšie. Aj keď, v tomto prípade sa o vzťahu teda hovoriť nedá. Všetko ide hladko, stretávate sa, spoznávate, zbližujete sa, … začneš si uvedomovať, že si sa zaľúbila. A v tom sa on prestane ozývať.

Prestane ti odpisovať, nepríde na stretko a začne ťa úplne ignorovať. Nevieš čo sa deje, či je to chvíľkové alebo navždy. Bez vysvetlenia, bez jediného slova akoby zabudol na to, čo bolo eštelen včera. Vedela si, že takéto správanie má pomenovanie? Anglicky sa tomu hovorí ghosting – pretože človek sa ti zo života stratí ako taký duch.

Tebe ostanú len oči pre plač. V tom lepšom prípade „len“ sklamanie a otázky, na ktoré ti nikto nedal odpoveď. Pýtaš sa samej seba, či si spravila niečo zle. Prekročila si nejakú hranicu? Nuž, pravdou je, že to vlastne s tebou ako takou, nemá nič spoločné.

Problém má práve tá druhá strana. Ten, ktorý sa zbabelo schová, pretože nemá na to, aby ti do očí povedal, že si zrejme uvedomil, že nie si tá pravá. Alebo inú pravdu. Na tom nezáleží. Ide o to, že jeho správanie je absolútne detinské. Nevie, že veci sa dajú riešiť obyčajným rozhovorom. Bez toho, aby sa začal skrývať.

A práve preto, ak si na takého chlapa narazila aj ty, nemaj si to za zlé. Vedz, že on by to spravil pri akejkoľvek žene. Keď by zacítil, že ide o niečo viac, pekne a potichu by sa vyparil. Takže, drahá, nechaj si myšlienky na neho rovnako vypariť z hlavy. On si ťa totiž vôbec nezaslúži.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.