Predtým, ako povieš niekomu „navždy“, daj tento sľub aj sebe. Budeš so sebou ako s jedinou osobou do konca života na isto, preto by si mala dbať na to, aby si so sebou mala ten najlepší vzťah.

Hrnieme sa do vzťahov, robíme všetko preto, aby sme sa tomu druhému zapáčili a milujeme pocit byť zamilovaní a vo vzťahu. Problémom je, že sa nechceme zapáčiť sebe. Neustále o sebe pochybujeme a vytvárame si mylné predstavy o sebe.

Povedz si „áno, navždy“. Povedz si, že budeš so sebou aj v dobrom, aj v zlom. Povedz si, že budeš aj v tých najkrajších časoch a najhorších časoch na seba dobrá. Sebaláska je základ úspešného života. Miluj sa, nie je to sebecké.

Povedz si „áno“. Jediný človek, ktorému by si mala povedať „navždy“, si ty.

zdroj: unsplash.com

„Keď sa naučíme milovať sami seba, akceptovať sa a bezpodmienečne sa prijímať, potom sa v našom živote začnú diať zázraky.“ Louise L. Hay

Začni sa mať rada, pretože si jediný človek, s ktorým budeš celý život. Začni sa mať rada, pretože ti to prinesie viac úspechov, než si myslíš. Sebaláska je základ, aj keď sa to možno nezdá, no môže urobiť veľa zmien v tvojom živote.

MILUJEM ŤA. Najkrajšie slová aké môžeme počuť. Ale ako sa cítiš, keď to povieš samej sebe? Ako sa cítiš, keď sa postavíš pred zrkadlo a povieš si to “zoči-voči”?

Najzdravší a najúprimnejší vzťah, ktorý by si mala mať, je vzťah k sebe. Mala by si sa chváliť, rešpektovať, pomáhať si a vytvárať veci, na ktoré budeš pyšná. Mala by si vnímať seba ako osobu, ktorej môžeš byť za veľa vďačná.

Prestaň samu seba trýzniť a daj si sľub. Buď na seba dobrá a makaj na tom, aby si bola pyšná na život, ktorý žiješ. Sebaláska je počiatkom hrdosti. A hrdosť je nespútaná sebaláska.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.