Ty odchádzaš a ja Ti chcem len povedať, že…

stále stojím za Tebou. Stojím na mieste, na ktorom si ma ešte nedávno pri rozlúčke objímal. Stojím a čakám na  mieste, že sa otočíš a ja ešte na chvíľu uvidím tvoju tvár. Tú tvár, na ktorú som sa v noci  dokázala pozerať celé minúty, hovoriac si, že tento človek je ten posledný. Jediný, verný a že nezradí. Tú tvár, ktorú som pohladkala vždy, keď Ti nevyšiel ďalší vtip. Vieš, tú tvár, ktorú si pokrčil, keď mne nevyšiel ten môj. Tvár, ktorú som pobozkala, keď si mi so zápalom rozprával o svojej obľúbenej sci-fi knihe a ja som bola unavená počúvať Ťa.

Otoč sa, prosím, a ja Ti sľubujem, že Ťa budem počúvať, že Ťa bozkom nezastavím, že chcem vedieť, ako tá kniha skončila.

Viem, ja viem, Ty už sa neotočíš, pretože odchádzaš, no…ja tu stále stojím a chcem Ti povedať, že…

tie lasagne, ktoré máš tak rád, urobím znovu. Urobím ich častejšie, lepšie a sľubujem, dám tam viac chilli. Sľubujem, že do mojita už nezabudnem nakrájať limetky a kúpim aj tú formičku na ľad.

Zastav sa, prosím, a povedz, že nejdeš ďaleko. Viem, ja viem, vidím, že sa vzďaľuješ, no…ja tu stojím a chcem Ti len povedať, že…

ten jahodový jogurt, ktorý si  ma nútil jesť, lebo je vraj zdravý, znova kúpim. Dáme si ho spolu a ja nebudem hovoriť, že ho nemám rada. Že tá ryža, ktorú si neosolil, bola napriek tomu najlepšia, akú som jedla.

pexels.com

Otoč sa, prosím, a povedz, že sa vrátiš. Že toto nie je koniec, ktorý znamená, že tvoje kroky už ku mne nikdy nepovedú.

Viem, ja viem. Už tomu rozumiem. Odchádzaš, lebo šťastie si sa rozhodol hľadať inde. Ďaleko odo mňa a od nás. Odchádzaš, lebo máš dosť môjho kriku. Vieš, toho ktorým som Ti povedala tak veľa zlého. Toho, ktorý bol odrazom zúfalstva a bolesti z blížiacej sa prázdnoty.

Viem, ja už tomu rozumiem.

No ja tu stále stojím a viem, že už nezastaneš a neotočíš sa. Tak Ťa prosím, aspoň spomaľ a počúvaj to ticho, čo zo mňa poslednýkrát na Teba kričí.

Ja viem, odchádzaš. A tak ťa prosím, počúvaj to tiché –zbohom- ktoré Ti posielam. Vezmi si ho sebou, a prepáč mi, viac už som Ti dať nestihla. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.