vibes.bg

Nebudem tvrdiť, že sme dokonalé, pretože je jasné, že nikto z nás nie je dokonalý. Všetci máme svoje nedostatky, neduhy a chyby – a nemyslím tým len na výzor. Ale už som unavená zo všetkých posmechov, ohovárania, odsudzovania a porovnávania, ktoré na sebe ľudia vzájomne páchajú.

zdroj: pinterest.com
pinterest.com

Dnešnej spoločnosti, ľuďom, sociálnym sietiam sa podarilo vytvoriť akýsi „body image“, do ktorého sa snažia nasúkať všetky ženy a dievčatá. Instagram je plný vyšportovaných, jemne opálených tiel, veľkých našpúlených pier a rozličných strojených póz v zrkadle. Propagáciou rozličných známych značiek sa stali pekné tváričky. V časopisoch, článkoch, televízii vídame dokonalé, bezchybné telá, tváre. A všetky z nich sa nám snažia nahovoriť, že presne TAKTO má jedna žena vyzerať.

zdroj: pinterest.com
pinterest.com

V ktorej reklame na akné uvidíte reálne dievča s nepeknou tvárou s vyrážkami a čiernymi bodkami na tvári? V ktorej reklame s nejakým prípravkom na chudnutie uvidíte nejakú ženu s oblejšími krivkami? V ktorej reklame na spodné prádlo uvidíte ženu s nejakou „chybičkou“ krásy? V žiadnej!

Pretože spoločnosť nechce, aby sme videli túto asymetrickú, nedokonalú, reálnu stránku sveta. Chcú nám všetkým dostať do podvedomia, že to čo denne vídame v médiach, na bilboardoch v magazínoch by mala byť skutočnosť. 
Ak nevyzeráš takto – nie si skutočná žena.
Ak nerozprávaš takto – nie si skutočná žena.
Ak sa nesprávaš takto – nie si skutočná žena.
Ak sa neobliekaš takto – nie si skutočná žena.

Už mám po krk všetkého škatuľkovania, ktoré sa na ženách pácha.

zdroj: pinterest.com
pinterest.com

Ak je žena neupravená, nevymaľovaná, neoholená je nechutná.
Ak je žena tučná, priveľmi chudá, má prikrátku sukňu alebo je priveľmi vymaľovaná je nechutná.

Nechajte konečne rozhodovať nás o tom, čo je nechutné a čo nie.

Takže, ak sa ti niekto bude nabudúce posmievať, že máš priveľké prsia, tučné stehná v sukni či mužský účes, iba sa mu zasmej do tváre. Názory ostatných netvoria tvoju realitu, iba odzrkadľujú tú ich. Najdôležitejšie je to, aby to, čo denne vidíš v zrkadle, mala rada TY, nie ostatní. Nesnaž sa vyhovieť nikomu okrem seba, neplytvaj čas strachovaním sa o to, čo si o tebe myslia ostatní. Nevyčítaj si, ak sa ti niekto bude vysmievať, lebo to nie je tvoja chyba, ale chyba toho dotyčného.

zdroj: pinteest.com
pinteest.com

Si to ty, kto s tvojím telom bude žiť dokonca života, nie ostatní. Tak sa oň staraj a zahŕňaj ho láskou. Rob, čo ti prináša radosť. Obliekaj sa tak, ako sa to páči tebe a v čom sa cítiš príjemne.

Je to predsa tvoje telo, a nie majetok spoločnosti.
Jediný, kto tu určuje pravidlá si ty!

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife