Nebudem tvrdiť, že sme dokonalé, pretože je jasné, že nikto z nás nie je dokonalý. Všetci máme svoje nedostatky, neduhy a chyby – a nemyslím tým len na výzor. Ale už som unavená zo všetkých posmechov, ohovárania, odsudzovania a porovnávania, ktoré na sebe ľudia vzájomne páchajú.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

pinterest.com

Dnešnej spoločnosti, ľuďom, sociálnym sietiam sa podarilo vytvoriť akýsi „body image“, do ktorého sa snažia nasúkať všetky ženy a dievčatá. Instagram je plný vyšportovaných, jemne opálených tiel, veľkých našpúlených pier a rozličných strojených póz v zrkadle. Propagáciou rozličných známych značiek sa stali pekné tváričky. V časopisoch, článkoch, televízii vídame dokonalé, bezchybné telá, tváre. A všetky z nich sa nám snažia nahovoriť, že presne TAKTO má jedna žena vyzerať.

pinterest.com

V ktorej reklame na akné uvidíte reálne dievča s nepeknou tvárou s vyrážkami a čiernymi bodkami na tvári? V ktorej reklame s nejakým prípravkom na chudnutie uvidíte nejakú ženu s oblejšími krivkami? V ktorej reklame na spodné prádlo uvidíte ženu s nejakou „chybičkou“ krásy? V žiadnej!

Pretože spoločnosť nechce, aby sme videli túto asymetrickú, nedokonalú, reálnu stránku sveta. Chcú nám všetkým dostať do podvedomia, že to čo denne vídame v médiach, na bilboardoch v magazínoch by mala byť skutočnosť. 
Ak nevyzeráš takto – nie si skutočná žena.
Ak nerozprávaš takto – nie si skutočná žena.
Ak sa nesprávaš takto – nie si skutočná žena.
Ak sa neobliekaš takto – nie si skutočná žena.

Už mám po krk všetkého škatuľkovania, ktoré sa na ženách pácha.

pinterest.com

Ak je žena neupravená, nevymaľovaná, neoholená je nechutná.
Ak je žena tučná, priveľmi chudá, má prikrátku sukňu alebo je priveľmi vymaľovaná je nechutná.

Nechajte konečne rozhodovať nás o tom, čo je nechutné a čo nie.

Takže, ak sa ti niekto bude nabudúce posmievať, že máš priveľké prsia, tučné stehná v sukni či mužský účes, iba sa mu zasmej do tváre. Názory ostatných netvoria tvoju realitu, iba odzrkadľujú tú ich. Najdôležitejšie je to, aby to, čo denne vidíš v zrkadle, mala rada TY, nie ostatní. Nesnaž sa vyhovieť nikomu okrem seba, neplytvaj čas strachovaním sa o to, čo si o tebe myslia ostatní. Nevyčítaj si, ak sa ti niekto bude vysmievať, lebo to nie je tvoja chyba, ale chyba toho dotyčného.

pinteest.com

Si to ty, kto s tvojím telom bude žiť dokonca života, nie ostatní. Tak sa oň staraj a zahŕňaj ho láskou. Rob, čo ti prináša radosť. Obliekaj sa tak, ako sa to páči tebe a v čom sa cítiš príjemne.

Je to predsa tvoje telo, a nie majetok spoločnosti.
Jediný, kto tu určuje pravidlá si ty!