Pixabay/3803658

Starostlivosť o pleť je náročná v každom ročnom období. V lete je vystavovaná vysokému slnečnému žiareniu a v zime zase nedostatkom vitamínu D. Okrem toho môžeš postrehnúť, že tvoja koža je drsnejšia, suchšia a tvoria sa ti rôzne nedokonalosti.

Ak používaš make-up, upchávaš póry na svojej tvári a následkom toho sa ti môžu tvoriť vyrážky, exémy či začervenanie. Za nosenie rúšok môže byť vďačné tvoje zdravie, no pleť s týmto pravidlom jednoznačne nesúhlasí. Ukrytá pod ním totiž nemôže dýchať a trpí.

Vieš aký máš druh pleti?

Na začiatok je najdôležitejšie, aby si poznala druh svojej pleti. Urob si krátky test podľa rôznych inštrukcií, ktoré sú uverejnené aj na internete alebo si prečítaj náš článok, ktorý sme ti venovali. Podľa toho zistíš, či patríš do skupiny dievčat so zmiešanou, citlivou, mastnou alebo suchou pleťou.

Toto zistenie ti môže doslova uľahčiť život. Budeš vedieť, aké si máš kupovať odličovače a krycie krémy. Okrem toho zistíš aj to, ako sa o svoju pleť postarať celkovo.

Chlad verzus horské slnko

Keďže v zime pleť vysušujú nízke teploty a vietor, na tvár si musíš natierať krémy s vysokým obsahom oleja. Aspoň raz za týždeň skús vyskúšať hydratačnú masku a peeling. Budeš sa cítiť ako znovuzrodená.

Síce slnko v zime vychádza málo, treba sa chrániť aj pred ním. V horách vie byť zradné, a ak rada lyžuješ, určite si svoju tvár nezabudni namastiť opaľovacím krémom či krémom s UV filtrom. Tvoja pokožka sa ti za to poďakuje a môžeš sa tešiť aj z pekného opálenia. Samozrejme, denne používaj aj SPF, UVA a UVB žiarenie na nás pôsobí v podstate neustále.

Suché pery a ruky

Okrem pleti, ktorá ti v zime prestane žiariť, sú tu aj pery, ktoré sa ti zdajú úplne vysušené. Na tie však platí iba jednoduchý recept. Je to pomáda či veľmi účinný hojivý zázrak, alebo laicky povedané, vajíčko.

Pery si nenatieraj iba počas dňa. Jemnú vrstvu si skús dať aj večer. Počas spánku si môžeš byť istá, že sa ti lesk nezmaže a iba ti prospeje, keď sa táto mastnota vstrebe do pokožky.

Nielen tvár je v zime vystavovaná chladu. Hoci nosíš rukavice, svoje ruky nedokážeš ochrániť úplne. Určite si si všimla, že ich pokožka je suchá. Existuje množstvo mastných krémov na ruky, ktoré odstránia nepríjemný pocit z tvojich rúk. Stačí zájsť do lekárne a opýtať sa.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty