V dobrých, aj v zlých časoch, je nám partner dokonalým zrkadlom. Neprestajne, deň po dni a absolútne podvedome, odráža emócie, vzorce a postoje, ktoré v sebe nosíme. Je nám najbližším človekom, s ktorým sa spájame na fyzickej aj emocionálnej úrovni. Je to on, ktorý sa dostáva do najhlbších vrstiev našej duše a dotýka sa nás na miestach, na ktoré iní nemajú dosah. Rozoberá naše vnútro kúsok po kúsku a ukazuje nám všetko pekné aj nepekné, čo v sebe nosíme.

Takéto destilovanie našich vnútorných „právd“ ale nemusí byť vždy príjemné a častokrát nás veľmi bolí. Stručne povedané, keď ja budem plná pochybností o sebe samej, keď budem odmietať samú seba, keď sa nebudem rešpektovať a brať vážne, môj partner mi tento pocit okamžite potvrdí a nedá mi nič, čo si najskôr nedám sama. Nič s tým neurobím, zákon je takto daný, energie pracujú, kocky sú hodené, po akcii prichádza reakcia, z inputu vychádza output. Tak to je.

ALE!

Ak som už dorástla na ženu, ktorá sa vie pozerať na okolnosti svojho života trochu inak, dokážem hľadať vo svojom vzťahu poznanie o mne samej. Dokážem hľadať odpovede na to, PREČO sa niečo deje. Môj partner je pre mňa v každej situácii veľkým darom, pretože mi neustále ukazuje, čo v sebe ešte nemám „rozuzlené“. Hľadám vo svojom vzťahu potenciál pre svoj rast a trvalé vyriešenie tráum skrz zrkadlo, ktoré mi nastavuje. Mám príležitosť prijať a pochopiť všetko, čo sa mi v živote stalo a vybrať si budúcnosť podľa svojich predstáv.

Mood 😍❤️

A post shared by Couples (@couple.s) on

A život pôjde ďalej. Raz lepšie, raz horšie. No ja som presvedčená o tom, že muž a žena, aj so svojimi odlišnosťami, patria k sebe a vedia si na svojej ceste nesmierne pomôcť. Nedorozumenia medzi nami nemusia vyzerať ako nebezpečné trenie tektonických vrstiev spejúcich ku katastrofe. Je len na nás ako sa na to budeme pozerať.

Nastavujme si teda zrkadlo navzájom a budeme rásť spolu. Pomáhajme si pochopiť, čo v sebe nosíme. Navzájom sa dopĺňajme. Nerozdeľujme to, čo môžeme spojiť. Nestojme oproti sebe, každý s rukou na hrdle toho druhého, ale s láskou a porozumením sa navzájom „dvíhajme zo zeme“. Dávajme si viac! Zameriavajme sa na krásu v nás, lebo tá nám dvíha energiu. A napokon, uverme, že láska nemusí byť vymodlená…prichádza sama, čistá a skutočná. Ale až vtedy keď o sebe nebudeme pochybovať!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.