Osemnásťročná britská modelka Ellie Goldstein sa stala súčasťou kampane Gucci Beauty. Napriek Downovmu syndrómu sa nebojí postaviť pred kameru, práve naopak, veľmi si to užíva. Viac informácií poskytla v rozhovore pre Vogue.

Ellie mala vždy rada veľké množstvo pozornosti a modelingu sa venuje už od pätnástich rokov. V súčasnosti sa podieľa na kampani pre Gucci Beauty v spolupráci s Vogue Italia. Avšak všetko sa začalo, keď sa v puberte rozhodla podpísať zmluvu s agentúrou Zebedee Managment, ktorá zastupuje modelky so zdravotným postihnutím a alternatívnym vzhľadom. Ellie nedovolila, aby jej Downov syndróm stál v ceste a išla si za svojím snom.

“Ukážme svetu, že ktokoľvek môže byť modelom a vykonávať to so zdravotným postihnutím,” uviedla pre britský Vogue.

S Downovým syndrómom nemala žiadny výrazný problém, až na to, keď sa pri podpisovaní zmluvy s agentúrou rozprávali s jej mamou. Ellie si neskôr uvedomila, že sa nemá čoho báť. Sú to rovnakí ľudia ako ona, len sa niektoré veci učí pomalšie. Celú situáciu zvládla vďaka tomu, že bola sama sebou.

“Raz, keď si ľudia uvedomia, že rozprávam a mám skvelý charakter, sú ku mne iní a usmievajú sa. Je dôležité, aby tu bola väčšia pozitívnosť a ľudia by nám mali dať šancu a nebyť ignorantmi,” bližšie opísala.

Po nadviazaní spolupráce s Gucci Beauty sa cítila úžasne. “Som na seba veľmi hrdá, hlavne kvôli tomu, že si ma vybrali. Keď sa pozriem na tie fotky, cítim sa šťastne a všetky lajky a komentáre z celého sveta boli ohromujúce,” vyjadrila svoje emócie.

Ľuďom, ktorým chýba sebavedomie radí jednu vec: “Buďte sami sebou a nebojte sa, čo si o vás ostatní pomyslia.” Tým sa riadi aj Ellie, a preto chce v budúcnosti svetu ukázať, kým je a čo všetko môže dosiahnuť.

Zdroj: Vogue

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.