Wikimedia

Nezabudnuteľné leto sa dá zažiť aj na Slovensku či v blízkom okolí. Toto sú letné festivaly, na ktoré sa tento rok oplatí prísť pozrieť. Na scéne sa objavia hviezdy nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.

Zoznam TOP festivalov na Slovensku

Hip Hop Žije Festival

Dátum: od 28. júna do 30. júna 2019

Miesto: Zlaté Piesky

Cena: 46,20 eur / 99,00 eur VIP

Najviac slovenského i zahraničného rapu zažiješ len na Hip Hop Žije Festival. Na siedmom ročníku jedného z najobľúbenejších letných podujatí na Slovensku vystúpia hviezdy česko-slovenskej scény ako sú napríklad Kontrafakt, Strapo alebo Kali & Peter Pann. Tešiť sa môžeš aj na Majselfa, Pil C či speváčku SIMU.

Pohoda Festival 2019

Dátum: od 11.júla do 13.júla 2019

Miesto: Letisko Trenčín

Cena: 99,00 eur

Na Pohode Festivale 2019 ťa čaká nabitý program od štvrtku až do nedele. Na podujatí si budeš môcť vypočuť Liama Gallaghera, Lykke Li, The 1975, The Roots alebo Skeptu. Organizátori sľubujú párty, aká tu ešte nebola, máš sa na čo tešiť.

Grape Festival 2019

Dátum: od 9. augusta do 10. augusta 2019

Miesto: Letisko Piešťany

Cena: 69,00 eur

Na Grape Festival sa lístky vypredávajú z roka na rok čoraz rýchlejšie. A niet sa čomu čudovať! I toto leto sa tam objavia zvučné mená spevákov zo zahraničia ako napríklad The Kooks, The Vaccines, Rudimental alebo CHVRCHES.

Uprising Festival 2019

Dátum: od 23. augusta do 24. augusta 2019

Miesto: Zlaté Piesky

Cena: 55,00 eur

Festivalové leto na Slovensku môžeš ukončiť v Zlatých Pieskoch. Uprising Festival 2019 sľubuje skvelú zábavu v sprievode tej najlepšej hudby. Toto sú interpréti, ktorí sa objavia na slovenskej scéne: Chase & Status, Dub. Inc, Elephant Man alebo Gleb a mnoho ďalších.

Zoznam TOP festivalov v Európe

Ak nemáš problém vycestovať za hudbou aj do zahraničia, tak v tom prípade nesmieš chýbať na týchto festivaloch. Vybrali sme pre teba zoznam top letných podujatí, ktoré budú nadupané plnej dobrej hudby.

Česko – Colours of Ostrava

Dátum: od 17. júla do 20. júla 2019

Miesto: Dolní Vítkovice

Cena: od 123 ,00 eur

Colours of Ostrava je multižánrový medzinárodný hudobný festival, ktorý sa usporadúva už od roku 2002 v Ostrave. Za 17 rokov získal rôzne prestížne hudobné ocenenia. Dokonca ho v roku 2016 americké mienkotvorné noviny The Guardian zaradili medzi 10 najlepších festivalov v Európe. Organizátori pre teba aj toto leto pripravili pestrý program, na ktorom nebudú chýbať hviezdy hudobnej scény ako napríklad The Cure, Rag´n´Bone Man, Years & Years alebo Tom Walker.

Poľsko – Open´er Festival

Dátum: od 3. júla do 6. júla 2019

Miesto: Gdynia

Cena: 65 – 163 eur

Poď si užiť počúvanie tvojich obľúbených interprétov pri vode. Mesto, kde sa bude konať festival sa totiž nachádza pri mori v severnom Poľsku. Na 75 hektároch počas troch dní vystúpia Lana Del Rey, Travis Scott, Swedish House Mafia, G-Easy, LP, Rudimental a mnoho ďalších.

Maďarsko – Sziget

Dátum: od 7. augusta do 13. augusta 2019

Miesto: Budapešť

Cena: od 25 eur do 89 eur

Vo fantastickom prostredí „ostrova slobody“ sa už viac ako 20 rokov pravidelne uskutočňuje jeden z najobľúbenejších festival hudby a umenia v strednej Európe. Letná zábava trvajúca rekordných 7 dní každoročne priláka viac ako 400 000 fanúšikov z viac ako 90 krajín sveta, čo robí zo Szigetu jeden z najmedzinárodnejších podujatí vo svete vôbec. Tento rok sa na festivale odprezentujú umelci z celého sveta, napríklad Ed Sheeran, Post Malone, Martn Garrix, Macklemore, Tom Oddel, Florence + The Machine, Twenty One Pilots či Foo Fighters.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife