Ak niekto tvrdí, že nikdy v živote netúžil ani na chvíľu po tom, aby bol úspešný, klame. Úspech totiž nemá iba jednu tvár, pre každého znamená niečo iné. Okrem toho v práci aj v koníčkoch, v rozvíjaní svojho talentu, v ceste za svojimi snami… Ľudia si myslia, že ak chcú svoj cieľ dosiahnuť, musia toho robiť oveľa viac.

To však nie je úplne pravda. Povieme ti, čo by si zo svojho života mala, práve naopak, odstrániť a čoho sa vzdať.

Porovnávanie sa s inými

Ak budeš pozerať na to, čo majú, dokážu alebo dosiahli iní, môžu sa stať iba 2 veci. Buď ťa to motivuje makať na sebe alebo spôsobí to, že sa budeš cítiť nedostatočne dobrá a menejcenná. A väčšinou je to ten druhý prípad. Preto, ak si neberieš inšpiráciu, radšej to viac nerob.

Komfortná zóna

Zabudni na svoj stereotyp, ak chceš niečo nové, nepríde to k tebe samo. Aj ty budeš musieť sama spraviť krok vpred, krok niekam, kam si sa ešte neodvážila. Veď vieš, risk je zisk.

Výhovorky

Nechce sa mi. Určite sa mi to nepodarí. Nemám na to. Pokazím to. Ľudia to neocenia. Teraz nie je vhodná chvíľa… STOP! To, čo vyslovíš a čo si myslíš, sa aj stane. A to je opak toho, po čom naozaj túžiš.

Krátkodobé plány

Spĺňať si pomaly sen krok po kroku je skvelé, ale krátkodobé plány by nemali byť to, čo ťa uspokojí. Neboj sa dať si jasný veľký cieľ, ku ktorému ťa tie menšie iba dovedú.

Leňošenie

Žiaľ, byť úspešný chce aj veľa obety. V tomto prípade musíš obetovať viac svojho voľného času a prekonať lenivé chvíle. Bude to náročné, no jedného dňa si uvedomíš, že to stálo za to.

Očakávania od iných

Zabudni aj na to, že ťa k tvojmu cieľu dovedú iní. Nikto za teba nič nespraví a nikto sa nepozerá na to, či si šťastná. Nespoliehaj sa na iných, nepozeraj na to, čo si myslia, a už vôbec never tomu, že si na nich závislá.

Strach z neúspechu

Posledná vec, na ktorú musíš zabudnúť, je samotný strach. Strach z toho, že sa ti nepodarí splniť si svoje sny. Pretože, ako sme už spomínali, ak tomu uveríš, tak sa aj stane. Zahoď všetky obavy za hlavu a choď do všetkého naplno. Aj keď padneš na dno, znamená to len jediné – už môžeš ísť iba hore.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.