Ak nie je vonku najlepšie počasie alebo si len jednoducho potrebuješ oddýchnuť, určite by si mala porozmýšľať nad návštevou wellnessu. Niektoré sa nachádzajú v hoteloch, takže to môžeš spojiť s príjemným pobytom, no niektoré sú voľne dostupné pre všetkých, ktorí sa rozhodnú relaxovať.

Na Slovensku ich máme niekoľko desiatok a v každom wellnesse nájdeš základ, ktorým je niekoľko sáun či vírivka. Existuje ale zopár takých, v ktorých dostaneš neuveriteľný zážitok. Vybrali sme pre teba to najlepšie z najlepšieho. Bola si už v niektorom z týchto wellnessov? Prípadne ktorý iný je tvoj najobľúbenejší?

Fire & Water wellness & Spa

Wellness sa rozprestiera na ploche viac ako 1 590 metrov štvorcových a nachádza sa priamo v Aquacity Poprad. Patrí k jednému z najviac obľúbených a navštevovaných wellness centier. Nájdeš tam ceremoniálnu, suchú, bylinkovú, parnú, eukalyptovú, soľnú či infra saunu, no okrem toho aj ochladzovací bazén, vírivku, snežnú jaskyňu či ľadopád.

Permon’s Paradise

Najväčší hotelový wellness komplex na Slovensku sa nachádza v srdci Tatier, konkrétne v Grand hoteli Permon. Pri relaxe si môžeš vychutnávať krásny výhľad na majestátne Tatry a nájdeš tam to, čo aj v Aquacity Poprad, no ešte o čosi viac. Ich sauny či iné atrakcie majú predovšetkým zaujímavé názvy, môžeš sa tešiť na Orlí výhľad, Vydrí brloh či Pastiersku izbu.

Kontakt Wellness Hotel

Ak zamieriš do Tatier, určite neoľutuješ ani v prípade, ak navštíviš Kontakt Wellness Hotel v Starej Lesnej. Vo vitálnom svete máš k dispozícii viac ako 15 atrakcií, medzi ktorými nájdeš Tepidárium, Dušu vody, Tatranskú saunu, Mentolovú inhaláciu, Exteriérovú vírivku či Jacuzzi bar.

Spa Aphrodite

V Rajeckých Tepliciach nájdeš nádherné Spa Aphrodite, ktoré sa nachádzajú v orientálne ladených priestoroch, pričom saunový svet je spojený s pobytom vo všetkých bazénoch. Zo sáun je taktiež bohatý výber a tešiť sa môžeš na arabskú, soľnú, bylinkovú, mentolovú či fínsku. Určite odporúčame zúčastniť sa saunových rituálov, z ktorých si odnesieš zaujímavý zážitok.

Harmónia – Wellness & Spa

Ak máš cestu na Liptov, v Bešeňovej nájdeš obľúbený wellness, v ktorom ti štyri živly života zaručia dokonalý relax pre telo, dušu a myseľ. Každý deň sa môžeš tešiť na saunovú show, aromaterapiu, muzikoterapiu alebo peeling. Okrem toho tam objavíš saunový dóm, rímsky kúpeľ, ruskú baňu či Bešeňovskú jaskyňu.

Mountain wellness

V Starej Lesnej nájdeš ešte jedno zaujímavé wellness centrum, a to v hoteli Horizont Resort. Vybrať si môžeš so suchej, parnej, soľnej či infra sauny a okrem toho tam na teba čaká bazén, jacuzzi, ľadovcová smršť či masážna posteľ.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.