Ktorá žena by nechcela mať dokonalú pleť? Krásne čistú a bez nedokonalostí? V snahe dosiahnuť tento cieľ hľadáme rôzne zázračné krémy a triky, ako si želaný výsledok vyčarovať. Pravdou však je, že ak chceš mať peknú pleť, existuje iba jedno pravidlo, vďaka ktorému ju dosiahneš.

A tým je jedna základná a jednoduchá vec, na ktorú sa však mnoho vykašle vždy, keď sa jej nechce – čistenie. Bez pravidelného ranného a večerného čistenia pleti, len ťažko môžeš očakávať, že bude tvoja pleť bezproblémová. Večer sa potrebuješ zbaviť makeupu a nečistôt, ktoré sa na ňu dostali počas dňa a ráno zase nadbytočného mazu a znečistenia, ktoré sa na nej usadilo počas spánku (áno, aj obtieranie o vankúš znamená, že sa pleť znečisťuje).

Každá žena by si mala tvár minimálne vyčistiť a hydratovať krémom. Optimálne použiť aj tonizáciu. Tieto 3 kroky sú úplnym základom pri starostlivosti o pokožku. Nájsť si produkty, ktoré ti budú vyhovovať a nebyť lenivá stráviť 5 minút ráno i večer pred zrkadlom. Ak ťa však trápi suchá či citlivá pleť, v našom staršom článku zistíš, ktorý krok by si mala doplniť.

zdroj: Pexels/cottonbro

Ak ťa trápi akné, suchá pokožka, rozšírené póry či iný problém s pleťou, odporúčame vyskúšať tzv. dvojfázové čistenie pleti – to znamená, že si najprv micelárkou alebo olejovým čističom (preferencie sú na tebe) odstrániš makeup z tváre, a následne pleť ešte raz dočistíš druhým prípravkom (gél, pena, emulzia bez olejovej zložky). Toto čistenie svet odkukal od ázijských žien, ktoré rituálu krásy a svojej pleti venuju naozaj pozornosť. Niet sa čimu čudovať, že majú tak krásnu pleť.

Po vyčistení nasleduje tonizácia – aj tu zvoľ produkt, ktorý je určený na tvoj typ pleti a nerobí ti žiadnu zlobu. Môže to byť tonikum, pleťová voda, minerálna voda, … Ideálne pre každú pleť je hydratačný toner, ktorý je po čistení naozaj potrebný. No a na záver nesmieš zabudnúť na hydratáciu a výživu v podobe krému.

zdroj: Pexels/cottonbro

Iste, ak chceš svoju rutinu vyšperkovať do dokonalosti, siahni najprv na sérum a až potom na pleťový krém, no ak si v tejto sfére nie si taká istá, krém bude stačiť. Hľadaj krém, po ktorom budeš mať pocit hladkej a vyživenej pokožky, taký, z ktorého nebudeš o pár hodín suchá, či naopak, extrémne mastná. Je to dlhý boj, ale keď raz nájdeš produkt, ktorý bude tvojej pleti vyhovovať, budeš mať vyhraté.

Naniesť očný krém, balzam na pery a ten pocit čistej a hebkej pokožky je na nezaplatenie! A hlavne, časom uvidíš v zrkadle neskutočné rozdiely v kvalite a čistote pleti.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.