Všetko potrebuje svoj čas.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

To je tá vec. 

Nemôžeš chcieť od niekoho vzťah po týždni. Nie stály vzťah. Láska si vyžaduje čas. Vyžaduje si trpezlivosť. Chce to počkať, neunáhliť sa a vytrvať.

Vzťah je niečo, na čo si treba počkať. Chce to naozaj veľa úsilia a priznám sa, ja sama občas na to zabúdam. Potom bývam sklamaná, lebo očakávam, že ľudia sa budú nejako správať, ale oni takí vôbec nie sú.

Na vzťah treba dvoch. Nemôžeš sa snažiť predsa len ty a ten druhý nebude robiť nič. Ak to máš takto, radím ti, odíď z toho vzťahu.

Neskoč do vzťahu hneď, ako sa ti zdá ideálny. Neskoč do vzťahu len preto, že „pán božský“ hovorí tie pravé slová, robí tie správne veci a vie, čo na teba pôsobí. Zaujať vedia všetci.

tumblr.com

Predstav si, že sa ideš sprchovať. Tiež najprv skúšaš teplotu vody len na kúsok ruky, potom skúšaš rôzne teploty vody. Studenšiu, teplejšiu, takú aká tebe vyhovuje. Potom si vlezieš do sprchy a počkáš, aký dopad to bude mať na tvoje telo a až potom, keď sa cítiš príjemne sa osprchuješ celá. Je to jednoduché. 

Takto podobne môžem prirovnať aj vzťahy. Najprv sa vzájomne oťukávate, spoznávate, chodíte spolu na rande, hovoríte si veci zo súkromia a trávite spolu svoj voľný čas. Po určitom období si prežijete dobré aj zlé dni. Uvidíš ho smutného alebo usmievavého, radostného alebo nahnevaného. Toto je najväčšia skúška, no keď si povieš, že ti to s ním za to stojí, že ho budeš podporovať a mať ho rada vo všetkých veciach a situáciach, je to ono. Potom „vhupneš“ do vzťahu celá. Úplne sa mu odovzdáš a budeš sa cítiť naplnená láskou a milovaná. 

pexels.com

No chce to čas. Naozaj to nejde zo dňa na deň. Môže to trvať niekoľko týždňov či mesiacov.

Ak si však myslíš, že táto osoba je pre teba skvelá, nevzdaj to s ňou ak keď je to ťažké. 

Bude to stáť za to. 

Len vytrvaj a buď trpezlivá. 

tumblr.com