V sobotu sme privítali jar aj oficiálne a nám neostáva nič iné, len sa tešiť na nastávajúce teplejšie dni. Aj keď je teraz počasie ešte chladné, vyhliadky meteorológov sú sľubné. Preto je najvyšší čas, aby si sa pripravila na prvé jarné dni a urobila niečo, čo si doteraz odkladala.

Rozdelili sme si pre teba jarné aktivity počas znamení zverokruhu. Keď splníš to, čo je vhodné pre tvoje znamenie, pokojne si môžeš vybrať aj z ostatných aktivít. Nič sa nestane, ak toho urobíš aj viac, práve naopak. Budeš sa cítiť ešte lepšie a budeš mať lepšiu náladu.

Baran

Dopraj si prvú jarnú kávu alebo raňajky vonku na balkóne alebo terase. Teplejšie sa obleč alebo si vezmi deku a užívaj si slnečné lúče, ktoré ťa budú zohrievať. Vitamín D je v tomto období veľmi dôležitý.

Býk

Chodievaj aspoň trikrát do týždňa na dlhšie prechádzky. Aby ťa to viac lákalo, stiahni si aplikáciu na rátanie krokov, prípadne si kúp športové hodinky. Na začiatok si môžeš určiť limit 5 000 krokov, potom zvýš na 7 000, až kým sa nedostaneš k hranici 10 000 krokov, ktorá je považovaná za ideálnu.

Blíženci

Poupratuj si balkón a urob si tam miesto na črepníky, do ktorých si zasaď bylinky, prípadne paradajky, uhorky či papriku. Výber nechávame na tebe podľa toho, čo ti chutí najviac. Starostlivosť o ne ti bude robiť radosť a najlepší bude pocit, keď si prvýkrát budeš vychutnávať zber úrody.

Rak

Čas na jarné upratovanie šatníka! Zimné veci pomaly, ale isto môžeš odložiť na spodné poličky skrine, prípadne využi vákuové vrecia, ktoré ti zaberú oveľa menej miesta. Pri upratovaní si zároveň vytrieď veci, ktoré si už poriadne dlho na sebe nemala. Tie posuň ďalej kamoškám, rodine alebo ich daruj niekomu, kto to potrebuje.

Lev

Priprav sa na jar s krásnou jarnou manikúrou. Aj keď sú nechtové salóny zatvorené, dokonalé nechty si vieš urobiť aj doma. Pozri si náš článok s inšpiráciami na domácu jarnú manikúru. Vsaď na žiarivé farby a kvetové motívy.

Panna

Urob si radosť a kúp si nové jarné šaty, ktoré si oblečieš hneď, ako sa teploty zdvihnú. Nemusíš kupovať úplne nové a podporovať fast fashion. Prezri si rôzne bazáry alebo e-shopy sekáčov. Určite natrafíš na nejaký zaujímavý kúsok.

Váhy

Vyhýbaj sa ťažkým a mastným jedlám a zameraj sa skôr na ľahšie recepty. Zaraď do svojho jedálnička viac ovocia či zeleniny a pokús sa nahradiť mäso rastlinnými náhradami. Ak máš problém dostať do seba množstvo zeleniny či ovocia, robievaj si smoothie, ktoré jednoducho vypiješ.

Škorpión

Vytiahni bicykel alebo kolieskové korčule a rob tak aspoň 2 až 3-krát do týždňa. Zapoj do tejto aktivity aj frajera, prípadne sestru či kamošku. Spojíš tak príjemné s užitočným – spoločne sa zabavíte, budete na čerstvom vzduchu a ešte aj spravíte niečo pre svoje telo.

Strelec

Vyzdob svoj byt kvetmi. Budeš prekvapená, akú veľkú zmenu tak docieliš. Môžeš sa zamerať na črepníkové rastliny, no pokojne si do stredu stola postav vázu s farebnými tulipánmi. Vždy, keď budeš okolo nich prechádzaš, budeš mať potrebu vdýchnuť ich vôňu. Aj takáto maličkosť ti dokáže vyčariť úsmev na perách.

zdroj: Unsplash/Chi Pham

Kozorožec

Urob si čas na knihu, ktorú si si chcela už dlhšie prečítať. Keď bude vonku pekné slnečné počasie, čítaj si na balkóne, terase alebo sa choď s knihou prejsť do parku a tam si sadni na lavičku. Ak by si sa chcela vyhnúť ľuďom, pokojne choď aj na lúku a vezmi si so sebou deku.

Vodnár

Popresúvaj doma nábytok a vnes do svojho bytu trochu viac priestoru a svetla. Ak sa na to cítiš (alebo si to chcela už dlhšie urobiť), rovno môžeš izbu aj vymaľovať. Budeš sa cítiť úplne inak, lepšie. Zároveň si aj poriadne poupratuj a zbav sa zbytočných vecí, na ktoré len sadá prach.

Ryby

Privítaj jar aktívne a začni sa viac hýbať. Môžeš začať prechádzkami, ktoré neskôr vystriedaš za beh. Prípadne si zaskáč na švihadle alebo vyskúšaj 2-týždňovú výzvu známej fitnessky, po ktorej dosiahneš úžasné výsledky. V zdravom tele zdravý duch.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.