Prečo sa vybrať na dovolenku do hôr? A prečo nie? A dokonca sama? Kládla som si tieto otázky sama sebe. Nahovárala som si, že či to nebude len bláznivé pomätenie v mojej hlave, ale viete čo? Nebolo! Bol to vynikajúci nápad. Naplánovala som si dovolenku do hôr. A do akých hôr? No predsa do najkrajších výšin, ktoré ponúka naša malá krajina, a to Vysoké Tatry. Zarezervovala som si ubytovanie, nasadla do vlaku a viezla som sa smerom k nim.

zdroj: unsplash.com

Turistika v Tatrách je niečo okúzľujúce. Príroda, zvieratá, turisti kráčajúci oproti vám alebo vedľa vás a ešte mnoho ďalších vecí. Ten pocit keď kráčate vyššie a vyššie a máte stále krajší výhľad na krajinu, ktorá sa rozprestiera pred vami je neopísateľný.

A prečo ísť sama? Môžete si naplánovať celý čas sama. Môžete ísť kde chcete a kedy chcete. Dokážete si prečistiť hlavu počas kráčania hore a dolu, počas skákanie cez skaly, počas preskakovania potôčikov. V skutočnosti ste neišli sama, lebo turisti Tatry navštevujú každým rokom oveľa v hojnejšom počte, takže určite narazíte po ceste aspoň na jedného obdivovateľa ako ste vy.

zdroj: pexels.com

Ja som sa konkrétne vybrala na Rysy. Je to náročná turistika. Počasie som mala zamračené a poprchávalo, no bolo to pre mňa ohľadom chodenia výhoda, lebo nebolo až tak horúco a veľmi som sa nepotila. Na druhej strane som nemala celý čas pekný výhľad, ale ako som blížila k cieľu odrazu vykuklo slniečko, mraky sa od seba odstúpili a výhľad bol perfektný.

Pod Rysmi je chata, ktorá je najvyššie položenou chatou vo Vysokých Tatrách. Chata ponúka občerstvenie, ale aj možnosť prespať pre turistov, ktorí to majú namierené ešte ďalej. Okrem toho nemôžem nespomenúť krásnu KADIBUDKU v ktorej máte výhľad na krajinu aj na ďalšie skaly a hory, ktoré vás dookola obklopujú.

Neľutujem! Bola to krásna dovolenka, kde som okrem Rysov navštívila aj iné štíty a vrchy. Okrem turistiky sa môžete vykúpať v Aquacity Poprad, ktoré ponúka mnoho atrakcií, pozrieť si mesto Poprad a pookriať na koncertoch a zábavách, ktoré sa v okolí organizujú.

Odporúčam takúto dovolenku, ak chcete niekam na chvíľu vypadnúť. Je to skvelý čas na oddych, regeneráciu, na spevnenie postavy a aj na kondičku. Musím však dopredu upozorniť, že na vás čaká svalovka, ale stojí to za to. Je úplne super, že sa nemusíte trepať na druhý koniec sveta, ale že naša krajina ponúka niečo tak vzrušujúce a nádherné, kde okrem slovenských turistov chodia Tatry obdivovať ľudia z celého sveta.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.