Poznanie tejto ženy vás zasiahne. Možno to bude nepríjemné, možno trošku bolestivé. Ale zároveň vás naučí pozerať sa na vzťah cez novú optiku.

Zabudnime na knihy z červenej knižnice aj na romantické filmy. Tie so skutočnou láskou nemajú absolútne nič spoločné. Vášeň po chvíli opadne a po pár týždňoch, mesiacoch či dokonca rokoch začneme na partnerovi vidieť maličkosti, ktoré nás vedia vytočiť do nepríčetnosti. Prečo však niektoré páry prežijú spolu šťastne celé desaťročia, zatiaľčo iné vzťahy sa rozpadnú už pri prvej prekážke? Tiffany Sun trvalo takmer 10 rokov, kým prišla na tú správnu odpoveď. 

Láska je dôležitá vec. No vo vzťahoch často zabúdame na jednu skutočnosť, na ktorú upozornila práve táto odvážna žena. Tiffany mala za sebou niekoľkoročný vzťah. S partnerom sa milovali, veľa o všetkom komunikovali, ba dokonca nemali pred sebou žiadne tajomstvá.

Tiffany bola tá, ku ktorej chodili ostatní láskou sklamaní po rady. Ona ich vypočula, poradila, pevne presvedčená o tom, že má patent na dokonalý vzťah. Ten aj fungoval. Celé roky. Až sa partner začal z ničoho nič meniť. A s tým mladá žena očividne nepočítala.

Ľudia sa nemenia. Len sa viac stávajú sami sebou

Photo by Robb Leahy on Unsplash

Tiffany netušila, čo sa deje. Partner s ňou prestával komunikovať, trávil s ňou oveľa menej času, začal sa venovať iným koníčkom. Táto žena však stále ostávala sama sebou. Pri pohľade do zrkadla zistila, že sa prakticky nezmenila celé roky. Nielen vizážou, ale ani vnútorne. Mala svoje pomyselné istoty, pričom necítila potrebu prekračovať zónu komfortu. A to sa stalo tým najväčším kameňom úrazu.

„Rozišli sme sa. Bolo to náhle a pre mňa nečakané. Zažila som jednu z najtraumatickejších udalostí môjho života,“ spomína Tiffany, ktorú koniec dlhodobého vzťahu naučil naozaj podstatnú vec. „Ľudia sa menia. A mali by sa meniť. Neustále sa vyvíjame, pestujeme si nové záujmy, stretávame nových ľudí. Je to prirodzený proces, ktorý nejde zastaviť. Ak sa o to pokúšame, ideme sami proti sebe a vlastnému cíteniu. Nikto nie je rovnaký. A na to by sme nemali zabúdať.“ 

Photo by rawpixel on Unsplash

Tiffany dnes už vie, že najväčšou chybou bolo to, že predpokladala, že jej partner bude presne taký istý, ako bol pred niekoľkými rokmi, keď spolu začali chodiť. On sa však vyvíjal. Pretože ona stagnovala, zatiaľčo on sa stával iným človekom, vzťah sa pomaly ale isto rozpadol. Zmena je prirodzený evolučný proces. Preto by sme sa mu nemali brániť. Inak na to môžeme nepekne doplatiť.

zdroj: thoughtcatalog

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.