1. Treba sa zbaviť mýtu, že šťastným nás urobia dobrí ľudia alebo dobrá životná situácia.

Možno spoľahlivý, dobrý, láskavý človek do nášho života prinesie šťastie, ale to nie je to pravé šťastie, o ktoré ide v živote. Šťastie musí pochádzať od teba samého.

  1. Každý človek, ak chce aby ho okupovalo šťastie stabilne, musí konať len tie veci, ktoré sú podľa neho správne, podľa vnútorného hlasu v ňom.

Podľa svedomia musí konať v každom ohľade i maličkosti. Dobro a zlo vie totižto každý rozlíšiť, avšak niekto má silnejšie a niekto slabšie svedomie. Toho so silnejším svedomím to nijako nepovyšuje ale viaže, aby robil skutky o niečo lepšie a väčšie. Pre niekoho je zabiť mravca bez priestupku, no ten so silnejším svedomím to vníma ako zlú vec.  

Zdroj: pexels.com

  1. Pracuj v zamestnaní, najlepšie v povolaní, ktorým konáš: Po prvé dobro pre seba tým, že ťa to tak napĺňa, že by si to celý deň robila aj zadarmo.  (Pri tejto zmienke som čítala raz jeden krásny citát že: „Ak máš niečo, čo by si robila celý deň zadarmo a si pri tom šťastná, si na dobrej ceste. Ak nájdeš niekoho, kto by ti za to aj platil, buduješ si kariéru.“) Po druhé, rob verejné dobro, nejaký verejný osoh, ktorý plynie z tej danej práce. Napríklad vychovávateľ môže prinášať dobrú výchovu, záchranár môže zachraňovať ľudí.

Iná aktivita okrem zamestnania musí konať tvoje dobro, šťastie, lásku a pohodu. Alebo môžeš prinášať verejné dobro aj tým, že budeš robiť dobre prácu, ktorá ťa baví a napĺňa.

  1. Posledný pomyslený bod je, že ak sa ti niečo nepodarí, nebuď demotivovaná a nešťastná. Tým si veľmi ubližuješ. Radšej si hneď povedz, že fajn, ale nabudúce to bude lepšie a vďaka tejto vete ihneď nahradíš smútok, pocit zlyhania alebo pod. nejakou nádejou a dobrotou.

zdroj: pexels.com

Zdroj: pexels.com

Vyzerá to ako zložité? Alebo ani nie? No v každom prípade je to jednoduché a tak krásne, konať dobro a byť pri tom šťastný.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.