Turistika či dlhšie prechádzky v zime nie sú pre niekoho veľmi obľúbené. Tie výhľady na zasneženú krajinu však za to stoja. Keď sa lepšie a teplejšie oblečieš, určite to zvládneš aj ty.

Schválne sme vybrali také miesta, ktoré nie sú veľmi náročné a zvládne ich každý, aj ľudia, ktorí na turistiku nechodia. Samozrejme, že by si si mala zobrať dobrú a pevnú obuv, v ktorej sa ti nebude šmýkať.

V prvom rade netreba zabúdať na to, že stále sú platné rôzne obmedzenia, preto by si mala mať pri sebe negatívny test. Vždy si radšej dopredu skontroluj, či sú dané lokality dostupné. Nedali sme sem napríklad Chodník korunami stromov, ktorý sa v zime naozaj oplatí vidieť. Na svojej stránke však informujú o tom, že chodník je až do odvolania kvôli pandémii zatvorený.

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica je nádherné mesto, ktoré doslova dýcha romantikou. Oplatí sa ju vidieť v každom ročnom období a zima nie je výnimkou. Okrem prechádzky po uličkách mesta sa môžeš prejsť na Kalváriu, odkiaľ budeš mať krásny výhľad na celú Štiavnicu.

Môžeš sa prípadne vybrať aj na Sitno, no radšej si zvoľ jednoduchšiu, aj keď dlhšiu trasu.

Špania dolina

V okrese Banská Bystrica sa nachádza táto malebná dedinka. Odporúčame napríklad prechádzku banským náučným chodníkom, ktorý je celoročne udržiavaný, takže ho určite zvládneš aj počas zimy.

Štrbské pleso a vodopád Skok

Ak by si sa nachádzala v Tatrách, určite nemôžeš vynechať prechádzku okolo Štrbského plesa, ktoré patrí už ku klasike. Neďaleko plesa sa však nachádza ešte jedna nádherná lokalita, ktorou je vodopád Skok. Cesta k nemu je nenáročná a pri pohľade na zamrznutý vodopád určite nebudeš ľutovať.

Hrebienok

Hrebienok patrí k obľúbeným zimným lokalitám. Lanovka bude momentálna asi mimo prevádzky, no hore sa vieš dostať aj po svojich. Určite sleduj na stránke informácie o otvorení Tatranského ľadového dómu, ktorý sa oplatí vidieť. Obľúbenou je tiež dráha na sánkovačku, kde sa môžeš poriadne vyblázniť. Tiež si však radšej skontroluj, či je dostupná.

Prielom Hornádu a Tomášovský výhľad

Ak je zima poriadne tuhá a mrzne, Prielom Hornádu sa zvykne premeniť na korčuliarsku dráhu. Nemusíme ti však určite pripomínať, aby si bola opatrná. Ak by rieka zamrznutá nebola, v Slovenskom Raji sa určite oplatí vidieť viacero miest, napríklad Tomášovský výhľad, ktorý patrí k najnavštevovanejším miestam na Slovensku.

Termálny prameň Kalameny

V okrese Ružomberok nájdeš toto zaujímavé miesto. Po prechádzke sa môžeš dokonca okúpať v termálnom jazierku, ktoré je dostupné zadarmo. Ako náhrada zatvorených wellness centier môže byť, čo povieš? 🙂

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.