Ak ťa trápi akné, jedným z dôvodov môžu byť aj špinavé štetce, ktorými si nanášaš make-up. Je potrebné ich pravidelne čistiť, pretože inak sa tam množia rôzne baktérie, ktoré si následne nanášaš na svoju tvár. 

Na internete nájdeš množstvo rôznych tipov, ktoré sú viac alebo menej účinné. Dôležité je, aby si štetce zbytočne nedeformovala a nenechávala ich dlho namočené napríklad v pohári s vodou. Štetinky by sa tak mohli poškodiť a časom lámať alebo vypadávať. Taktiež nenamáčaj rukoväť, ale len štetinky.

Ak nemáš špeciálny prípravok na čistenie štetcov, môžeš využiť aj neparfumované mydlo alebo dobrým pomocníkom je aj detský šampón. V obchodoch nájdeš aj silikónové podložky na uľahčenie čistenia.

Ak nemáš takúto podložku, môžeš si ju doma jednoducho vyrobiť. Bude ti na to stačiť nejaká miska alebo podložka, ktorú už nepotrebuješ a lepiaca pištoľ. Vytvor si pomocou lepidla rôzne guličky alebo iné vzory, ktoré ti štetce dobre vyčistia. Stačí nechať zaschnúť a je hotovo.

Ak nemáš podložku (alebo sa ti ju nechce vyrobiť či kúpiť), daj si trochu z mydla alebo šampónu do dlane, pridaj trochu vody a prechádzaj si štetcom po dlani, kým nebude čistý. Dôkladne štetce opláchni pod tečúcou vodou, polož vodorovne na papierové utierky alebo čistý uterák a nechaj uschnúť.

Môžeš tiež vyskúšať niektoré z týchto video trikov

A nezabudni si pozrieť video s vizážistkou Luckou, ktorá ti o štetcoch prezradí všetko potrebné.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.