@luciamokranova

Dnes sme pre teba pripravili rozhovor s Luciou Mokráňovou, ktorú určite poznáš nielen z reality show Farma, ale aj z Instagramu. V rozhovore sa dozvieš veľa zaujímavých vecí ako napríklad prečo sa Lucia rozhodla ísť na Farmu, kto bola pred tým, ako sa stala známou, ako sa dostala k tomu čo momentálne robí a v neposlednom rade aj to, čo si myslí o láske.

Lucia teba pozná väčšina ľudí ešte z čias, keď si účinkovala v reality show Farma. Vieš nám v skratke povedať, ako ťa táto súťaž ovplyvnila?

Zmenila mi celý život. Farma mi došla do života vtedy, keď som mala najťažšie obdobie v živote. Keď zomrel priateľ, som vlastne ani nevedela, čo so životom, čo ďalej ako sa posunúť.  Vtedy mi zazvonil telefón, “poď na Farmu”. Moja odpoveď bez váhania, bez akejkoľvek predstavivosti, že čo to vlastne Farma je, som povedala „idem“. Zmenila mi myslenie, naučila som sa viac vážiť veci, ľudí. Samu seba.

Dnes máš na Instagrame veľmi veľa odberateľov, nás by ale zaujímalo, kto bola Lucia pred týmto všetkým?

Veľmi pekná otázka. Pred tým bola Lucia veľmi hanblivé dievča, ktoré nemalo skoro žiadne sociálne siete a keď časom aj áno, všetko som mala skryté, aby ma nikto nevidel. Mala som dlhoročný vzťah, ktorému som bola oddaná celou dušou. Môj život sa točil len okolo priateľa. Bývala som v malom meste, jazdila do roboty na bicykli, chodila na brigády, tešila som sa z maličkosti a plánovala budúcnosť, plánovala deti, túžila som „už“ v 20-tke po rodinnom živote. Potom sa to všetko zmenilo, teraz je to pravý opak, neplánujem..

V dnešnej dobe sa veľa ľudí živí práve sociálnymi sieťami, konkrétne Instagramom. Myslíš, že teba by tvoj Instagram dokázal uživiť?

Určite. Každý deň mi chodia ponuky na spolupráce, reklamy. Mám rada dlhodobé spolupráce, ale idem len do takej, ktorá  ma zaujíma, nechcem zasa každý deň propagovať niečo iné. Len to, čomu sama verím a mám odskúšané..

Na čo si v živote najviac pyšná?

Aj keď to možno bude znieť divne, ale som pyšná sama na seba.  V 18-tich som sa zbalila a povedala mamine, že idem pracovať, že jej chcem všetko čo mi dala, vrátiť. Osamostatnila som sa, začala pracovať, začala sa starať sama o seba. A najviac som pyšná, ako som “zvládla” nie ľahké situácie, ktoré mi  v mojom mladom veku život nadelil. Teraz za mnou chodila ľudia, píšu mi ako zvládnuť ťažké obdobie, ako sa z toho nezrútiť.

Začala som v ťažkom období písať básničky, možno ich raz vydám. Tam je popísané všetko. Môžem povedať, že som si prešla všetkým. Chorobami, úmrtiami, problémami v rodine, autonehoda, kde mi povedali, že neveria, že som prežila. No o tom zase inokedy.

 

Vidno, že sa o seba staráš, cvičíš… Pracuješ aj ako osobná trénerka alebo cvičíš sama v rámci zdravého životného štýlu?

Pracujem ako osobná trénerka. Venujem sa tomu už cez 8 rokov a baví ma to. Baví ma učiť ženy mať sa rady. Baví ma vidieť ten progres premeny. No najťažšie je zmeniť myslenie. Väčšina ľudí priberá preto, lebo mali alebo majú nejaké psychické problémy.

Držíš striktné diéty alebo si aj čas od času dopraješ poriadny hamburger?

Pre mňa to už nie sú diéty, ale zdravý životný štýl. Na hamburger chuť nemám, ten som asi naposledy jedla, keď som mala 13 rokov hihi. Keď zhreším, dám si napríklad steak a hranolky s tatárskou.

 

Ako vnímaš lásku? Z tvojho Instagramu môžme všetci vidieť, že si zadaná. Ako dlho ste s priateľom spolu?

Sme spolu asi cez dva roky a je to prvý chlap, ktorého po tom všetkom ľúbim. Ktorý mi ukázal, že ľúbiť viem.

Prezradíš nám tvoje tipy na udržanie zdravého vzťahu?

Podla mňa by mali partneri byť v prvom rade najlepší kamaráti. Nech by sa stalo hocičo, mali by si to vždy ľudia povedať, vysvetliť, nájsť dôvod prečo sa dané veci stali. Všetko je len o komunikácii. Veď sme len ľudia, každý robíme chyby. U mňa platí vždy všetko na rovinu. Poznám veľa ľudí, čo sú vo vzťahu a teraz ani jeden z nich nemôže mať kamarátov, nemôžu nikam chodiť. Toto keď počujem, tak mi to hlava nebere. Ste vo vzťahu, nie vo väzení. Rovnocennosť, dôvera, tolerancia, to je základ.

Čo sa týka outdoor-ových športových aktivít preferuješ skôr zimné alebo letné?

Ja mam rada aj letné aj zimné. Športujem celoročne.

Aká je jedna destinácia, ktorú by si aspoň raz v živote chcela určite navštíviť?

Moja vytúžená destinácia je vidieť Grand Canyon.

Na každej fotke si veľmi pekne upravená. Čo by si odporučila našim odzadu babám v otázke starostlivosti o pleť a telo?

Odporučila by som každej žene, aby sa o seba starala a aby nepoužívala výhovorku „nemám na seba čas“. Každá žena by si mala nájsť aspoň hodinu denne na seba, aby si mohla ísť napríklad zacvičiť, na masáž. Na pleť používať výživné krémy, ráno aj večer, hlavne večer!

Prezradíš nám tvoje pracovné plány do budúcna?

Vytvoriť si svoje vlastné fitness štúdio, kde budem pomáhať ženám.

Existuje nejaká firma, s ktorou túžiš urobiť kolaboráciu?

Ani som nijako nad tým nerozmýšľala. Potešila by ma spolupráca s nejakou dobrou športovou značkou.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness