instagram.com/evthalia instagram.com/lilyisabellaclark instagram.com/sophielouisesdiary

Sukňa je ženským prvkom číslo jedna. Spolu so šatami dokážu vykúzliť krásnu siluetu, vytvoriť romantický, ale aj zvodný look. Dajú sa nosiť na oslavy, narodeniny, svadbu, no aj do mesta, do práce či školy. Je to univerzálny kúsok, ktorý sa hodí každej jednej žene, ak nájde ten správny strih. Toto sú tri naj trendy sukne tohto leta.

Horúce dni, odhalená pokožka, slnko a príjemný vánok, ktorý ti rozfúkava vlasy. Konečne nastali dni tepla, leta na prelome jari. K týmto dňom neodmysliteľne patrí aj zhadzovanie hrubého oblečenia, odhaľovania kože, nosenie sukní, šiat a krátkych topov.

Avšak nie je sukňa ako sukňa. Nájsť tú správnu, ktorá ulahodí postave, vyzdvihne prednosti a zakryje nedokonalosti, nie je ľahké, ale ja ti prinášam tri „chic“ kúsky aj s typom postavy, ku ktorej sa hodia.

Áčkový strih

Názov tohto obľúbeného kúsku mnohých žien je odvodený od jeho strihu. Ten krásne prilieha na páse, ale postupne sa rozširuje. Tak zakrýva väčšie spodné bruško, boky, ale aj väčšie vnútorné stehná. Hodí sa ženám, ktoré majú tvar presýpacích hodín alebo hrušky. Práve kvetinová potlač pôsobí romanticky a v toto leto bude veľmi obľúbená.

Saténová kráska

Obopne celú postavu a práve satén zvýrazní všetky ženské krivky. Pri tejto sukni ale záleží na dĺžke a tvojej výške. Nižším dievčatám sa odporúčajú obtiahnuté mini sukne, ktoré im opticky predĺžia nohy. Vysokým zasa dlhšie, čo im predĺžia a zjednotia celú postavu. Hodí sa skôr ženám, ktoré majú typ postavy obdĺžnik alebo trojuholník. No aj ženy s postavou jablko tento typ dokážu veľmi pekne dokombinovať veľkým oversize tričkom a taktiež oversize sakom.

Skladaná ako školáčka

Veľmi obľúbeným strihom a typom sukne sa posledné mesiace stala presne táto školácka sukňa. Obopína bruško, na ktorom je obtiahnutá a neskôr sa rozširuje do strán. Zvýrazňuje tak boky, vďaka čomu je ideálna pre postavy bez vytvarovaných ženských kriviek.

Obtiahnutá s rozparkom

Inak prezývaná aj ceruzka, kvôli svojmu tvaru. Práve obtiahnuté sukne s menším rozparkom na nohe pôsobia zvodne a sú veľmi trendy. Obopnú celu postavu a predsa nechajú vyniknúť nohy a stehná. Zvýraznia osí driek, zväčšia boky a vytvoria postavu presýpacích hodín. Hodí sa to hlavne ženám, ktoré potrebujú opticky zmenšiť pás a majú väčšie boky, ktoré práve tento typ sukne krásne vyzdvihne a vytvorí tak ideálnu postavu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista