Na internete si mohla naraziť na reklamu, ktorej tvárou sa stali Adela Vinczeová, Emma Drobná a Zuzana Vačková. Hovoria o trende pre ženy, ktorý dorazil konečne na Slovensko a pôjde o prehliadku roka. Nepredstavuj si pod tým žiadnu okázalú fashion udalosť. Za touto kampaňou stojí Liga proti rakovine a slúži na zvýšenie povedomia o téme, ktorá sa bytostne dotýka nás žien.

Chodievaš pravidelne na preventívnu prehliadku ku svojmu gynekológovi? Ak nie, mala by si to napraviť. Raz za rok máš nárok na vyšetrenie, ktoré dokáže odhaliť aj počiatočné štádia rakoviny krčka maternice.

„Odštartovali sme kampaň „Prehliadka roka“ pre skríning rakoviny krčka maternice. Na Slovensku každoročne ochorie na rakovinu krčka maternice približne 600 žien. Ide o druhú najčastejšiu rakovinu u žien vo veku 15 až 44 rokov, ktorá je ľahko diagnostikovateľná a v skorom štádiu efektívne liečiteľná,“ uviedla Liga proti rakovine vo svojom príspevku.

Vďaka reklamnej kampani, ktorej tvárou sa stali známe Slovenky, chcú presvedčiť ženy, aby sa nebáli a prehliadky sa zúčastnili. Toto ochorenie sa dá liečiť, ak sa podchytí včas. Ak však budeš prehliadky u doktora odkladať, pretože si myslíš, že si mladá a nič sa ti nemôže stať, môže to neskôr skončiť aj katastrofálne.

Môže sa stať, že ti domov príde pozvánka od tvojej poisťovne, aby si sa objednala u svojho gynekológa na bezplatný skríning rakoviny krčka maternice. Naozaj to, prosím, nepodceňuj. Tých pár minút u lekára určite zvládneš a môže ti to doslova zachrániť život.

Na túto tému sa v príspevku na Instagrame vyjadrila aj herečka Zuzka Vačková, ktorá je jednou z hlavných tvári kampane Ligy proti rakovine. „Byť krásna je super. Byť zdravá je ešte viac super. Venujme pozornosť tým dôležitým veciam. Nájdime si čas nielen na to, aby sme sa pozerali na módne prehliadky, ale aj na to aby sme absolvovali tú prehliadku, ktorá nám môže zachrániť život.

Rakovina krčka maternice je ochorenie ktoré sa dá prevenciou diagnostikovať skôr ako začne byť životu nebezpečné. Nepodceňujme to. Nezmeškajte najdôležitejšiu prehliadku roka! Svoj život máme naozaj vo svojich rukách,“ odkázala ženám.

Myslíme si, že táto kampaň sa tento rok naozaj vydarila a veríme, že presvedčí mnohé ženy, aby navštívili svojich lekárov. Urob tak aj ty a choď príkladom ostatným ženám vo svojom okolí.

Zdroj: Instagram/ligaprotirakovine, Instagram/zuzanavackova

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.