Nechtové salóny sú zatvorené, gélové nechty odrastené a tie tvoje prirodzené pekne zničené. Tiež sa ti chce pri pohľade na tvoje nechty plakať? Nezúfaj, máme pre teba niekoľko tipov, ako si ich dáš opäť dokopy.

Zničené, oslabené. tenké a rýchlo sa lámajúce? Sedí tento opis aj na tvoje nechty? Teraz ich potrebuješ dať do poriadku a zaistiť, aby boli posilnené a rástli rýchlejšie. Aj z tvojich prirodzených nechtov dokážeš vyčarovať peknú manikúru, postačí ti na to kvalitný lak na nechty.

Vyskúšaj niektorú z týchto domácich kúr, ktoré ti pomôžu dať nechty opäť do poriadku. Prečítaj si tiež naše tipy na zdravé nechty z predchádzajúceho článku.

Kúra na rýchlejší rast nechtov

Táto kúra je určená na 10 dní, počas ktorých uvidíš obrovský rozdiel v dĺžke svojich nechtov. Kúru treba opakovať každý deň v priebehu desiatich dní a pozostáva z dvoch krokov. V tom prvom zmiešaj v miske teplú vodu, šťavu z polovice citróna, jednu lyžičku olivového oleja a jednu lyžičku soli (treba pripraviť každý deň novú zmes).

V tejto zmesi si máčaj nechty približne 30 minút. Potom stačí osušiť uterákom alebo kuchynskou utierkou a prejsť na druhý krok. V tom si zmiešaj jednu lyžičku olivového oleja s dvoma kapsulami vitamínu E (vydrží počas celej kúry). Pomocou vatovej tyčinky si nanes túto zmes na nechty a 5-10 minút masíruj. Presný postup nájdeš aj vo videu. Prvé výsledky uvidíš už po 3 či 4 dňoch. 

Vyskúšať môžeš aj tieto ďalšie kúry

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.