Photo by Amanda Dalbjörn on Unsplash

Mastenie pleti, odumreté kožné bunky, nečistoty aj baktérie dokážu naše póry naozaj potrápiť. Upchávajú ich a zväčšujú. Správna starostlivosť o pokožku je preto nevyhnutná. Aj keď niektoré kroky robíš s dobrým úmyslom, v konečnom dôsledku sa zväčšených pórov nezbavíš. Aké chyby sú tie najčastejšie?

Časté používanie zmatňujúcich papierikov

Papieriky, ktoré slúžia na odmastenie pokožky počas dňa sa stali naším dobrým pomocníkom. Vďaka nim sa zbavíš nadbytočného mazu a pleť bude vyzerať prepudrovane bez zbytočného nánosu. Avšak všetkého veľa škodí. V skutočnosti je pre tvoju pokožku potrebná tenká olejová vrstva. Jej častým odstraňovaním nútiš pokožku, aby z nej vyprodukovala znova a ešte viac mazu. To vedie k upchatiu pórov a ich zväčšeniu.

Vytláčanie pupienkov

Ak je nevyhnutné, aby si si mechanicky odstraňovala pupienky, musíš to robiť naozaj opatrne a hygienicky. Na tvojej pokožke i rukách je množstvo baktérií, ktoré sa do ranky ľahko dostanú. Podráždenie, ktoré vzniká má za následok rozšírenie akné, ale i pórov. Pri takomto sa zaobchádzaní sa jedného ani druhého nikdy nezbavíš.

View this post on Instagram

Are you a chronic skin picker?⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Whenever a bump develops on your face – your fingers will get drawn to it. You check on it multiple times a day, feeling it out to see if it has grown, scratching at it to loosen the plug, sometimes peeling off the piece of skin that seems to be holding a stubborn blackhead in. The worse part is – this often happens when you're not thinking about it.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Guilty? Time to stop.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ If there's one thing the Corona Virus outbreak has taught us – it's that our hands are full of germs. So we really should avoid picking at our skin anytime, anywhere. Plus, unprofessional attemps at extraction often result in further inflammation and might even lead to scarring. So let the pros do their job! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Are you in need of a good extraction facial? Drop us a DM to find out how we can help 😉

A post shared by Chez Moi: Your Home Of Beauty (@chezmoisg) on

Prehnané čistenie

Pravidelné čistenie je pre zdravú a krásnu pokožku naozaj nevyhnutné. Avšak znova opakujeme, že všetkého veľa škodí. To sa týka najmä hĺbkového čistenia, pri ktorom sa zbavuješ vrchnej časti pokožky. Nadmerné odlupovanie môže viesť k suchej pokožke a otvoreným pórom, ktoré bez prírodnej vrstvy oleja absorbujú prach z okolia. Tým sa tvoje póry zväčšia.

Póry blokujúce produkty

Existuje niekoľko obľúbených produktov, ktoré sa používajú v starostlivosti o pokožku tela, ale určite by sa nemali používať na tvári. Napríklad, kakaové maslo, kokosový olej a lanolínový krém majú tendenciu upchávať póry. Síce kožu zvláčňujú, ale aj udržujú nečistoty vo vnútri pórov. Pri výbere krému na pleť si tak daj záležať.

Častá úprava makeupu

Je bežné, že sa makeup na tvári počas dňa opotrebuje, a tak sa bežíš na toalety prepudrovať. Aj to však nerob prehnane. Tvoja pokožka produkuje maz a tým, že ju neustále natieraš prachom, vytvoríš na nej vrstvu spojenú s nečistotami. To je dokonalé zázemie na tvorbu akné a upchatých pórov.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty