Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Suchá pleť dokáže človeka naozaj potrápiť. Svrbenie, začervenanie, odlupovanie pokožky, nepríjemný pocit pnutia… Kupuješ si rôzne krémy, natieraš svoju pleť aj niekoľkokrát za deň a aj tak ti nič nepomáha?

Možno je problém práve v zložkách, na ktoré si stavila. Ak chceš svojej pleti dopriať poriadnu dávku hydratácie a výživy, hľadaj produkty, ktoré obsahujú tieto zložky.

Ružová voda

Prírodná 100 % ružová voda je skutočný zázrak pre akýkoľvek typ pleti. Je známa najmä pre svoje hydratačné, protizápalové a antibakteriálne účinky. Používať ju môžeš ako tonikum, podklad pod makuep, alebo aj na osvieženie tváre počas letných dní. Táto prírodná voda bude tvojou záchranou!

Aloe vera

Čistý gél z listov rastliny aloe vera je známy pre svoje hydratačné a upokojujúce účinky. Obsahuje totiž tie najcennejšie látky – aminokyseliny, minerály a vitamíny. Vyživí aj tie najsuchšie miesta a dokonca pomáha aj pri ťažších bojoch s pleťou, ako sú začervenania, ekzémy či psoriáza. Použiť ho môžeš aj pri popáleninách a spálení od slnka.

zdroj: Photo by FOODISM360 on Unsplash & Photo by Lindsay Moe on Unsplash

Med

Rovnaké antibakteriálne a protizápalové účinky má aj sladký med. Ten má aj jednu z najvýraznejších hydratačných síl zo všetkých prírodných zložiek. Suché a svrbiace miesta rýchlo upokojí a vyživí. Preto je obľúbenou zložkou aj v balzamoch na pery. Môžeš si z neho pripraviť napríklad aj domácu pleťovú masku.

Avokádo

Avokádo je dobré jesť a výťažky z neho použiť aj na pleť. Je totiž bohaté na vitamíny a minerálne látky potrebné pre zdravie pokožky, s obsahom tukov, ktoré zaručia jej hydratáciu a výživu. Tieto tuky sú veľmi podobné prirodzeným olejom tvoreným pokožkou, preto sú veľmi vyživujúce a pomáhajú chrániť pokožku.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty