Pexels/Polina Kovaleva

Čo platí na strie

Portál nazdravie.sk píše o účinných radách, ktoré určite musíš vyskúšať. Drobné jazvičky na tvojom tele však prestanú byť viditeľné až minimálne za rok.

Pantenol, provitamín B5, kyselina hyalurónová a vitamíny E a A priaznivo vplývajú na hydratáciu tvojej pokožky. Práve preto by si si mala kúpiť gél, telové mlieko alebo krém, ktorý obsahuje tieto látky.

zdroj: Pexels/Karolina Grabowska

Ak sa po sprche nemastíš telovým mliekom, robíš veľkú chybu. Koža potrebuje byť mastná, aby bola dostatočne elastická. Nezabúdaj však ani na bohatý pitný režim a zdravú vyváženú stravu, ktorá veľmi pozitívne vplýva na tvoje telo a kožu.

Babské recepty sú najúčinnejšie. Na to si už určite stihla prísť. Na zminimalizovanie viditeľnosti strií ti teda najviac môžu pomôcť surové vaječné bielka, ktoré si treba natierať na postihnuté miesta viackrát do dňa. Okrem toho skús zmiešať šťavu z citróna a cukor. Táto zmes sa potom tvári ako peeling.

Olivové, kokosové a mandľové oleje sú tiež veľmi zdravé nielen na prípravu pokrmov, ale aj keď si ním namastíš telo. Podarí sa ti tak odstrániť farbu zo strií.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty