Toxické kamarátstvo

Nie vždy ti kamaráti prajú. Či už kvôli tomu, že ti závidia, že sa nerozvíjajú sami a tak nechcú, aby si to robila ani ty alebo sú to jednoducho takí ľudia. V tomto prípade ide o toxické kamarátstvo.

Presne tieto 3 typy priateľov ťa najviac brzdia v rozvoji a raste.

Vo všetkom hľadajú negatíva 

Stále ti prinášajú len samé negatívne správy, o každom rozprávajú zle a odsudzujú ich správanie. Niekedy môžeš mať pocit, že takíto kamaráti “najlepšie” vedia, kto má ako žiť a podľa akých pravidiel. Počúvanie týchto reči stále dookola z teba vysaje dosť energie, ktorú by si mohla využiť vo svoj prospech a pre svoj život.

Dokonca, keď tráviš až príliš veľa času s takýmito kamarátmi, môžeš sa neskôr osamote nachytať pri tom, že rozmýšľaš nad vecami len v negatívnom smere. Nuž, asi je ti jasné, odkiaľ to máš, pretože časom sa začíname viac podobať na ľudí, s ktorými sme často v kontakte. Dávaj si veľký pozor na takýchto kamarátov, pretože ti do života prinášajú len negatíva, aj keď si to možno zatiaľ úplne neuvedomuješ. 

Klebetníci  

Hlavnou témou všetkých vašich rozhovorov je vždy nejaká nová klebeta. A nielen jedna. Pokiaľ sa rozprávate len o živote cudzích ľudí, odsudzujete ich správanie a hovoríte o nich škaredé veci, mám pre teba zlú správu. Vaše kamarátstvo je falošné. 

Pokiaľ sú tvoji kamaráti schopní takto vo veľkom ohovárať cudzích ľudí za ich chrbtom, tak s veľkou pravdepodobnosťou takisto ohovárajú aj teba. Zapamätaj si, že úspešní ľudia nikdy nebudú kritizovať ostatných bez akéhokoľvek dôvodu alebo hovoriť o nich zlé veci.  

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife