Pár kráča po pláži

Sú veci, ktoré sa nám na našom partnerovi nemusia páčiť. Každý sme predsa iný, no na láske je práve najkrajšie to, že berie aj nedokonalosti. A nejde len o vlastnosti, ale tiež zvyky, správanie či názory. Ak spolu dvaja ľudia dokážu aj napriek nim fungovať, je to skvelé, pretože sa tak dopĺňajú ich 2 rozdielne svety. Avšak, existujú aj rozdiely vo vzťahu, ktoré nikdy úplne neakceptujeme.

Presne kvôli nim (skôr či neskôr) vzťahy skončia. Môžeš si zvyknúť na to, že ho baví futbal, aj keď ty sa na to nevydržíš pozerať ani minútu. Zvykneš si aj na jeho zlozvyky, ktoré ťa budú hnevať, no bez nich by to nebolo ono. Ale nasledujúce 3 veci sa nedajú prehliadať dlhodobo. Vašu lásku jednoducho zničia.

Odlišné názory

Nemáme teraz na mysli to, či je ten film, ktorý ste naposledy pozerali dobrý alebo nie. Teraz sa bavíme o veciach, ktoré dokážu rozhádať aj najlepších priateľov. Politika, náboženstvo, svetové problémy, životný štýl, … vieš si predstaviť, že sa budeš celý život hádať s partnerom o tom, kto z vás dvoch má pravdu?

Ty máš svoj názor a on svoj. Niekedy to stačí len akceptovať, no ak téma zasahuje do vašich osobných či morálnych hraníc, stanú sa z vás nepriatelia. Dlho spolu nevydržíte.

Vízia budúcnosti

Názory sa môžu pretaviť aj do vízií, ktoré súvisia s vašou budúcnosťou. Nech ste akokoľvek veľmi zamilovaní a užívate si prítomnosť, jedného dňa si uvedomíte, že už nejaký čas prešiel a zároveň prišiel moment, o ktorom ste kedysi iba debatovali.

Najvyšší čas na svadbu, nové bývanie, deti, sťahovanie sa za prácou. Ak teraz v tomto nemáte jasnú a zhodnú predstavu, tak to, že to necháte na osud, vám veľmi nepomôže.

Tieto otázky budete musieť riešiť a ak ste čakali, že sa vaše predstavy časom zmenia, budete veľmi sklamaní. Akoby ste stratili roky života s niekým, kto sníval o niečom inom.

Životný štýl hrá vo vzťahu úlohu

Mať rovnaký životný štýl je vo vzťahu viac než dôležité. Ak si ty športovkyňa a on sa rád hrá hry na počítači doma, darmo vás budú spájať rovnaké názory. Je to aj o tom, ako spolu ten čas trávite. Ty ho budeš presviedčať o tom, aby s tebou šiel niekam von, jemu sa nebude chcieť. A tak pôjdeš sklamaná a sama.

Ak miluješ knihy, rada si užívaš piatky doma a on je párty muž, len ťažko vás to takto oddelene bude baviť večne. Na určitý čas vám to môže fungovať, no neskôr vám dôjde, že chcete, aby to medzi vami vyzeralo inak.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating