Začať žiť sama je krok vpred, ktorý je spojený s množstvom zábavy, výhod, ale aj povinností. Inšpiruj sa našimi tipmi, ktoré ti zaručia každý deň úsmev na tvári.

Sťahovanie

Každá žena raz dospeje do bodu, kedy sa chce osamostatniť a postaviť sa na vlastné nohy. Už máš dosť škriepok so svojimi spolubývajúcimi na intráku či priváte. Domov sa vrátiť už pravdepodobne nechceš, pretože chceš robiť kroky vpred, nie späť.

So samostatným bývaním prichádza množstvo výhod! Hocikedy si napríklad môžeš zavolať kamošky a usporiadať tak poriadnu party bez toho, aby si musela počúvať pripomienky od rodičov, pýtať sa spolubývajúcich, či im nevadí hluk alebo počúvať, že je bordel v kuchyni.

Staraj sa o seba a svoje zdravie

Žiť bez spolubývajúcich má aj svoje tienisté stránky. Upratovanie, prerábanie, sťahovanie. Občas to lezie na nervy, keď nemáš na koho zhodiť vysávanie, umývanie riadu, montovanie poličky alebo presunutie gauču. Vieš, že miesto toho by si radšej mohla dlhšie čítať knihu alebo len tak oddychovať.

No aj napriek nedostatku času sa snažíš vždy nájsť čas na relax, pretože je to najmä o rovnováhe. Predĺžený víkend v horách si dopraješ s radosťou a úsmevom na perách. Vychutnávaš si wellness, spa, ale aj masáže či kozmetiku. Zdravie je totiž na prvom mieste a preto by si ho mala mať v najlepších rukách.

zdroj: unsplash.com

Tráv čas s priateľmi

Už si pochopila, že k spokojnému životu a pokoji na duši potrebuješ iba zopár dobrých kamarátok namiesto množstva známych. Keď sa dá, vybehni s nimi von, blázni sa a užívaj si. Hlavne sa nemusíš pozerať do telefónu, či ju už nevolajú rodičia domov. Žiješ sama, si voľná a môžeš si prísť kedy sa ti zachce. Či to bude o desiatej večer alebo až na druhý deň na obed.

Naopak, ak nemáš chuť na party v meste, tak si ju môžeš urobiť aj doma vo vlastnom. Zavolaj svoju najlepšiu kamošku, objednaj pizzu a stráv celú noc sledovaním seriálu. To ti niekedy k vyrovnanosti pomôže viac, ako pretancovaný večer.

Si na seba hrdá

Nemáš strach a plníš si postupne všetky svoje sny. Konečne sa odhodláš ísť do fitka, prihlásiš sa na kurz varenia alebo sa odhodláš precestovať svet. Možno cesta za snami bude plná prekážok, no tých sa už viac neboj. Pochop, že cesta je cieľ a nie naopak. Preto skúšaj, padaj a neustále sa snaž mať úsmev na tvári.

Buď šťastná, lebo aj napriek tomu, že ti to občas nevyjde podľa predstáv, aspoň si to skúsila. Urobila si krok vpred, a to je veľký dôvod na to, aby si si mohla povedať: “Som na seba hrdá!”.

zdroj: unsplash.com

Ži podľa seba

Ži podľa svojich predstáv teraz a nie potom. Pouvažuj nad tým, čo ťa robí šťastnou a začni sa tomu venovať. Baví ťa kreslenie? Podaj si prihlášku na umeleckú školu a začni študovať. Ak už neštuduješ, ale pracuješ, maj prácu, ktorá ťa napĺňa. Neboj sa vymeniť súčasné zamestnanie za to, ktoré ťa bude naozaj robiť šťastnou.

Popri tom sa nezabudni venovať ani svojim voľnočasovým aktivitám. Ak sa napríklad zaujímaš o ochranu životného prostredia, tak neváhaj a zúčastni sa rôznych zaujímavých festivaloch, ktoré túto myšlienku podporujú.

Aj keď žiješ sama, život si vieš zjednodušiť rôznymi spôsobmi, tak ich neváhaj využiť. Veľa môžeš získať aj zmenou zdravotnej poisťovne. Tá totiž mladým ľuďom ponúka rôzne skvelé benefity. Ži svoj život po svojom!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.