Toto vo vzťahu nerob
Unsplash/anait

Zo všetkých článkov o láske už môžeš vedieť, ako má taký pravý vzťah a muž vyzerať. Čo by si však vo vzťahu nemala robiť? Ak chceš, aby mal dlhú trvácnosť a neskončil s odchodom leta, vyvaruj sa týmto veciam. Vo vzťahu sú zakázané.

Nehovor o bývalých chlapoch

Minulosť je minulosť a takmer každá z nás už ma nejakých bývalých partnerov. Pred súčasným by si o nich nemala príliš rozprávať, lebo sa môže cítiť menejcenný. Rovnako tak aj on – nemal by básniť a snívať o svojich ex priateľkách, lebo už má teba. Minulosť sa nezmení, preto je zdravé ju mať uzatvorenú.

Neútoč

Vyvaruj sa aj vetám, ktoré tvoj priateľ môže považovať za ofenzívne. Keď si s niekým vo vzťahu, tak prirodzene chceš, aby sa cíti dobre a milovane. Ak by si hovorila niečo s vyčítavým alebo povýšeneckým tónom, mohol by sa cítiť dotknuto a urazene. A snáď nechceš, aby sa tak cítila osoba, ktorú ľúbiš.

zdroj: Pexels/Maksim Goncharenok

Neporovnávaj ho

Každý človek je unikátny. Tebe by sa páčilo, ak by ťa porovnával s bývalou priateľkou alebo so ženou, ktorá kráča oproti po chodníku? Asi ťažko. Nesnaž sa to robiť vo vzťahu, lebo sa môže cítiť, že pre teba nie je dosť dobrý. Pokiaľ ho chceš napriek tomu porovnávať, rob to len s mužom, ktorým bol on sám v minulosti. Veľmi pekne budeš vidieť, ako sa zmenil k lepšiemu.

Neznevažuj rodinu a priateľov

Hoci ti lezú na nervy a nevychádzaš s nimi najlepšie, nikdy o nich nehovor zle. Kedykoľvek by sa im mohli dostať do uší a následne by ti oni mohli urobiť zo života peklo. Radšej sa snaž o to, aby si s nimi (na rodinných oslavách alebo akciách) vychádzala dobre a nespôsobovala konflikty.

Nezatajuj

Aj zatajovanie patrí medzi zakázané veci. Pred priateľom by si nič dôležité nemala tajiť, lebo nevieš, čo z toho môže byť o týždeň alebo o mesiac. Náhodou by si spôsobila niečo vážne a on by sa to dozvedel ako posledný. Myslíš si, že by bol nadšený? Pravdepodobne by bol na teba nahnevaný a mohlo by to viesť aj k rozchodu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating