Toto je pre teba, milá žena, ktorá si konečne našla odvahu zmeniť tvoj život. Toto je pre teba milé dievča, ktoré si sa rozhodlo žiť podľa seba. Dnešný svet nám dáva isté názory a veci, s ktorými by sme sa mali stotožniť, no myslím si, že to skrátka nestačí. Ak chceme žiť podľa seba, potrebujeme prísť na to, kým sme.

Nemusíme sa neustále prispôsobovať, nemusíme sa neustále dohadovať o tom, kto je dokonalý, kto dobre vyzerá, kto je lepší a kto horší. Tento svet vyžaduje konkurenciu a chce, aby sme sa pretekali, no každý normálny človek chce pracovať na sebe a byť šťastný, nie neustále s niekým súperiť.

 

Ak si konečne našla samu seba, čiže si konečne našla možno aktivity, ktoré ťa bavia, gratulujem ti, si na skvelej ceste. Samozrejme, že hľadať sa budeš celý život, no po postupných kúskoch budeš robiť kroky, ktoré ťa budú robiť šťastnou a ty budeš do sebou spokojná. 

Ak si konečne pochopila, čo chceš, akým človekom si, čo ťa napĺňa a akou cestou sa chceš uberať, je čas sa pochváliť a povedať si, že si to dotiahla naozaj ďaleko. Niektorí ľudia nemajú ani snahu na to prísť, no ty na sebe neustále pracuješ a snažíš sa.

Život je drina a je to neustále vzdelávanie sa nielen v rámci školy, ale aj vlastnej osoby. Koho máš poznať lepšie ak nie seba, človeka, s ktorým si celý deň a do konca svojho života?

Gratulujem ti, ak na sebe dennodenne pracuješ, neprestávaj, no samozrejme, zabávaj sa pri tom. Buď otvorená novým výzvam, pracuj na tom, aby si sa posúvala ďalej, no samozrejme sa nemusíš náhliť. Všetko si vyžaduje svoj čas, aj to, kam sa uberáš.

Nikdy sa neprestávaj prekonávať a zisťovať, kto vlastne si. Len tak zistíš, čo chceš v živote robiť a kam sa chceš uberať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.