pexels.com

Na prvý pohľad dobrá ľudská vlastnosť, avšak v skutočnosti niečo, čo vie z tvojho života urobiť peklo. Ak trpíš perfekcionizmom, nikdy pre teba nie je nič dobré. Dbáš oveľa viac na výzor, prácu a to, čo hovoríš. Niekedy je to horšie, než si myslíš a veľmi tým trpíš ty a tvoje okolie. 

Odmietaš kompromis. Chceš všetko alebo nič, teraz alebo nikdy. Často sa zaviažeš prísnym termínom alebo si dáš na svoje plecia veci, ktoré potom nestíhaš. Žijeme vo svete, ktorý idealizuje perfekcionizmus. Očakáva sa od nás, že budeme neustále dobre vyzerať, makať na sebe a neustále na sebe pracovať. No niekedy potrebujeme len spomaliť a „byť“.

Taktiež máš problém v láske, pretože aj tam očakávaš dokonalosť, a keď sa dostavia prvé problémy, odchádzaš preč. Ak chceš poraziť svoj perfekcionizmus, musíš nájsť pravú verziu samej seba.

zdroj: pexels.com

Máš určitý druh produktívnej samoty, ktorá ti vyhovuje. Vtedy robíš to, čo ťa baví. Si taktiež veľmi nezávislá, preto tvoje vzťahy sú často vyhrotené a ľudia občas nevedia, či ti na nich skutočne záleží.

Príliš sa obviňuješ a to bolí. Taktiež si občas dávaš príliš nízku hodnotu a ľudia z tvojho okolia to cítia. Vieš sa aj veľmi dobre podceňovať a celý deň tráviť v depresiách z toho, že ti nič nevychádza a že nie si taká produktívna, aká chceš byť.

Máš vysoké štandardy a preto veľa tvojich konverzácií skončí skôr, ako sa poriadne začnú. Veľmi selektuješ s kým sa rozprávaš a preto máš niekedy pocit samoty, ktorá ťa ubíja.

Miluješ virtuálny život. Máš pocit, že tam si úplne dokonalá, pretože vyberáš len tie najlepšie fotky, najlepšie statusy a miesta, ktoré sa ti páčia. Tam môžeš byť osobou, ktorou si vždy chcela byť. Často sa ti však stáva, že chceš byť ešte lepšia a iba sa viac zamotávaš.

Si viac rešpektovaná ako milovaná. Nemáš priestor na chyby a preto to niekomu môže liezť aj na nervy. Len ťažko chce s tebou niekto chodiť, pretože sa bojí, že ťa hneď sklame a že si až príliš dokonalá.

Perfekcionizmus nie je dobrý. Uvedom si, že nikdy nedostiahneš dokonalosť a pracuj v prvom rade na tom, aby si bola spokojná so sebou a so svojim životom, no pritom mala normálne nároky na seba a aj na iných. 

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating