instagram.com

Karl Lagerfeld je jedným z najuznávanejších a najvplyvnejších módnych návrhárov súčastnosti. Narodil sa v Nemecku, no pôsobí v Paríži. Uznávaný je mimo iného aj pre svoju spoluprácu s mnohými významnými módnymi značkami, ako napríklad Chanel, Fendi alebo Chloé. Tento veľmi inšpiratívny a svojský človek sa mi zapáčil natoľko, že som sa rozhodla pre teba zistiť o ňom niekoľko zaujímavostí. 

#Popri všetkých svojich aktivitách je aj fotograf a režisér.

#Karl trpí istou formou autizmu, taktiež obsedantne kompulzívnou poruchou, čo znamená, že je neustále v strehu.

#Už v detstve miloval kreslenie a navrhovanie šiat. Sám tvrdí, že na jeho život a tvorbu mala veľký vplyv jeho matka.

#V roku 1982 začal pracovať ako hlavný návrhár firmy Chanel. Po smrti Coco Chanel ju chcel postaviť na nohy. Tejto značke zostal verný dodnes.

#Je závislý na výživových doplnkoch a je veľký perfekcionista, ktorý musí mať všetko na poriadku a veľmi si potrpí na to, aby pôsobil uhladene.

#Jeho posteľná bielizeň musí byť každý deň čerstvo prezlečená a musí spať presne 7 hodín denne, inak je veľmi nervózny.

#V roku 2001 schudol 40 kilogramov tým, že dodržiaval svoje denné menu a pil iba colu, ktorá je jeho jediná droga. Inak nefajčí ani nepije a taktiež je iba ovocie, zeleninu a ryby.

#Nemá rád selfies a neznáša Facebook. Používa jedine Instagram.

#Lagerfeldova mačka Choupette je jeho najväčším miláčikom. Má dokonca svoj vlastný Instagram, považuje ja za módnu ikonu a niekoľkokrát vyhlásil, že keby mohol, oženil by sa s ňou.

#Svoj povestný cop nosí od roku 1976. Je to jeho poznávacie znamenie, ktoré však vzniklo z núdze. Lagerfeld má prirodzene veľmi vlnité vlasy a to bol jediný spôsob, ako ich skrotiť.

#Neudáva svoj skutočný rok narodenia.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife