pexels.com

Keď dospievame, občas máme pocit, že nie všetko vychádza tak, ako by sme chceli. Sme síce odhodlaní, no ak narazíme na menší problém, začíname premýšľať inak a niekedy veľmi negatívne. Dospelosť nám dá facku. Už máme iný harmonogram ako ten, keď sme na strednej škole sedeli v lavici do druhej poobede, smiali sa a naše problémy boli zamerané na učiteľov alebo na lásku. 

Dnes je to však inak a my už riešime peniaze, kariéru a vzťahy na úplnej inej, hlbšej úrovni. Čoho sa však bojíme? Väčšinou je to spojené so zaradením sa do „dospeláckej spoločnosti“. Bojíme sa zmeny a je síce fajn, že už žijeme trochu inak a môžeme si na seba zarábať sami, no bývame často pod obrovským tlakom. Dospelosť je spojená aj s veľkou samostatnosťou, ktorá je síce fajn, no občas nám chýba tínedžerstvo, kedy sme nemuseli riešiť, kde zoberieme peniaze na nájom a za čo budeme dnes jesť.

Taktiež naše priateľstvá sú už iné ako na strednej. Už si oveľa dôslednejšie vyberáme svojich priateľov a takisto ich už nemáme tak veľa, ako napríklad pred pár rokmi. Nemáme na nich už toľko času a v piatok radšej dáme prednosť seriálu či maximálne pohodovému posedeniu pri filme, ako niekde na párty do piatej rána.

zdroj: unsplash.com

Taktiež sme oveľa viac opatrnejší vo výbere partnera a už nám nestačí to, že je niekto pekný alebo počúva dobrú hudbu. Naše nároky sa nám zdvihli a my očakávame, že sa budeme mať dobre pri niekom, kto sa o nás postará, kto nás vypočuje a bude našou oporou. 

Veľmi sa však bojíme toho, či budeme úspešní, pretože tlak dnešnej spoločnosti je často neúnosný. Snažíme sa zaujať, dobre obliekať, mať najnovšie vychytávky a dbáme o svoj imidž oveľa viac, ako predtým. Vnímame sa ako samostatné bytosti, ktoré môžu dosiahnuť čokoľvek, aj keď sme občas demotivovaní.

Dospelosť je skvelá, no občas ju nezvládame a chceme sa len tak niekde zašiť a žiť opäť ako tínedžeri. No taktiež nám ponúka mnoho vecí, ktoré sme doteraz nemohli urobiť. Je len na nás, ako svoje „dospelé ja“ využijeme.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife