V živote ľutujeme veci, ktoré nesúvisia so žiadnymi materialistickými vecami ako sú šaty či veľa peňazí, ale veci, ktoré súvisia s našou rodinou, priateľmi či láskou. Ako sa však správať tak, aby sme v živote nič neľutovali? Ťažko povedať, vždy sa nájde niečo, čo budeš neskôr ľutovať, no je vhodné zvážiť, čo skutočne netreba robiť vôbec. 

1, Premrhané chvíle. Chvíle, ktoré si nevyužila. Premrhané okamihy, ktoré si mohla zmeniť, no vtedy sa ti nechcelo.

2, Sny, ktoré si si chcela splniť. Sny, ktoré si chcela dosiahnuť a splniť si ich, no bola si príliš lenivá alebo si skrátka len nechcela vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Ver mi, že toto je jedna z vecí, ktorú ľudia ľutujú najviac.

3, Práca na úkor rodiny a priateľov. Je síce fajn robiť prácu, ktorá ťa baví, no dôležité je uvedomiť si, že všetkého veľa škodí a keď venuješ príliš veľa času svojej práci a uprednostníš ju pred rodinou a priateľmi, jedného dňa budeš veľmi ľutovať.

4, Ľutovanie slov, ktoré si nevyslovila. Jedna z najčastejších vecí, ktoré ľudia ľutujú. Ak máš niečo na srdci a chceš, aby to ten druhý vedel, povedz to, kým nie je neskoro. Môže to ovplyvniť celý tvoj život.

5, Život na telefóne. Sociálne siete sú fajn, pokiaľ vieš, ako s nimi narábať. Zváž však, koľko reálneho času tráviš na mobile a koľko sa rozprávať so svojimi najbližšími. Detox od sociálnych sietí nie je zlý nápad.

zdroj: unsplash.com

6, Rozchod s človekom, s ktorým si chcela byť. Niekedy urobíme chybu, ktorá nás neskôr až priveľmi mrzí a my vieme, že už to nemôžeme odčiniť. Jedna z tých chýb môže byť aj sabotovanie vzťahu s človekom, s ktorým si chcela byť, no povedala si niečo, alebo si ho opustila kvôli veciam, ktoré sa dali napraviť.

7, Málo sebadôvery. My ľudia máme obrovský problém so sebadôverou, čo nás ovplyvňuje v každodennom živote. Nauč sa mať seba každý deň o trochu radšej, chváľ sa a pochop, že budeš so sebou celý život a preto je nutné mať so sebou skvelý vzťah.

8, Žiť život, ktorý chceli tvoji rodičia. Často počúvame druhých ľudí a ich názory, ktorými sa necháme ovplyvniť. Neskôr máme pocit, že žijeme podľa očakávania druhých a strácame sa v tom, čo vlastne chceme.

9, Málo cestovania. Miesta, ktoré si chcela vidieť a kultúry, ktoré si chcela spoznať. Aj to môžeš jedného dňa ľutovať a hovoriť si, že si mohla viac šetriť, že si mohla byť viac odvážna a vyjsť z tvojej komfortnej zóny.

10, Bola si málo šťastná. Dnes už si hovoríš, že prečo si sa toľko rozčuľovala a bola smutná kvôli človeku, ktorý ti je dnes už úplne ukradnutý. Je dôležité si uvedomiť, že vždy do tvojho života príde niečo, čo nebude úplne príjemné, no je len na tebe, ako sa k tomu postavíš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.