instagram/21stcenturysuckss

Filmy nás vedia pobaviť, vystrašiť, rozplakať, a niečo aj naučiť. Niektoré sa nám však tak zaryjú pod kožu, že na ne nemôžeme prestať myslieť. Presne také sme vybrali do našej TOP trojky najlepších filmov, ktoré sa ti zahrajú s mysľou tak, že nebudeš vedieť, čo bola vo filme skutočnosť a čo nie. A nad koncom budeš polemizovať celú noc. Pripravená?

Čistá duša

Film z roku 2001 je inšpirovaný  životným príbehom Johna Forbesa Nasha, nositeľa Nobelovej ceny za ekonómiu. Ten pracuje pre ministerstvo obrany Spojených štátov v tajných vyšetrovaniach. Alebo nie?John trpí závažnou schizofréniou, aj keď si dlhé roky o ňom jeho okolie myslelo, že je to iba „čudák“.

Vyliečiť pacienta, ktorý si nechce priznať, že je chorý, však nebude ľahké. Dej sa ti dostane do hlavy a až do konca nebudeš ani len tušiť, o čo vlastne ide.

Prekliaty ostrov

Prekliaty ostrov je film pre tých, ktorí očakávajú niečo viac a poriadnu dávku zamotania mysle. Aj keď bol natočený už v roku 2010, dodnes sa mnoho ľudí háda o tom, aká pravda sa na jeho konci odhalila. Ver, že ani tebe nedá riešenie pointy zaspať.

Dej sa točí okolo detektíva Teddyho (Leonardo DiCaprio), ktorý so svojím kolegom Chuckom (Mark Ruffalo) prichádza na ostrov, kde sídli psychiatrická leičebňa pátrať po vrahyni. No sám si so sebou nesie hrozné spomienky.

Čierna labuť

Tento triler, taktiež z roku 2010, ťa chytí viac, ako by si čakala. Myseľ ti zamotá baletka Nina (Natalie Portman), ktorá túži po hlavnej úlohe v predstavení. Keď sa zdá, že by ju mohla dostať, na scéne sa objaví konkurencia v podobe Lily, ktorú si zahrala Mila Kunis.

Rivalita, túžba po splnení sna, nátlak zo strany matky, ktorá to v balete ďaleko nedotiahla, a k tomu aj porucha príjmu potravy. Ako môže Nina zvládnuť vnútorný boj Bielej a Čiernej labute?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife