Žiť ekologicky nie je len nejaký trend. Je to potrebná zmena, ktorú by sme si mali osvojiť a nebrať to ako len životný štýl, ale aj ako istú zodpovednosť voči životnému prostrediu. Toto sú tipy, ktoré sú absolútne jednoduché, šetria prírodu a aj tvoju peňaženku.

Vlastná fľaša. Investuj do sklenej fľaše s obalom, ktorú môžeš kedykoľvek dočapovať vodou, a tak ušetríš peniaze a aj životné prostredie od plastových fliaš.

Prírodná kozmetika. Zaujímaj sa o to, čo si dávaš na tvár. Vždy si pozri obsah zloženia krému či pleťovej vody, ktorú používaš dennodenne. Podporuj lokálnych výrobcov kozmetiky a chémiu nahraď olejčekmi a prírodnou kozmetikou.

Koniec jednorazovým žiletkám. Kúp si drevenú žiletku, ktorej čepele sa dajú nahradiť. Len si predstav, koľko si už spotrebovala jednorazových žiletiek.

Využívaj mestskú dopravu alebo bicykel.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: weheartit.com

Napíš si, aký zoznam potravín si chceš kúpiť. Plánuj dopredu. Je zbytočné, aby si si kúpila niečo, čo určite nezješ.

Kúp si vlastný „coffe cup“. Ak si neustále kupuješ kávu so sebou, prírodu veľmi zaťažuješ. Pohárik využiješ len raz, no na našej planéte zostane viac ako 500 rokov.

Zkompostuj to, čo nedokážeš zrecyklovať.

Recykluj svoj telefón. Každý rok sa spotrebuje viac ako 130 miliónov telefónov, ktoré sa vyhodia. Ak máš starý telefón, zrecykluj ho s nebezpečným odpadom alebo navštív svojho operátora.

Používaj obidve časti papiera. Ak je to samozrejme možné.

Stop igelitkám. Nepoužívaj igelitové tašky, kúp si plátenky, ktoré využiješ na nákup potravín.

 

Ak chceš vedieť, kde presne môžeš zaniesť odpad, pomôže ti táto slovenská aplikácia Green Bin.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.